najciekawsze artykuły o turystyce w sieci

Dlaczego TuWypoczniesz.pl

Booking.com

Lokalizator Duet Protag pomoże Ci znaleźć cenne przedmioty

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Lokalizator Duet Protag pomoże Ci znaleźć cenne przedmioty

Od niewielkiej torby po ciężką walizkę, od portfela i telefonu po laptop i aparat fotograficzny – lokalizator Duet Protag pomoże Ci znaleźć cenne przedmioty, zanim w ogóle je zgubisz. Idealny w podróży, ostrzeże Cię przed złodziejem i uchroni przed własnym zapominalstwem.

{module [640]}

Choć urlop służy błogiemu wypoczynkowi, a dalekie wyprawy beztroskiej przygodzie, to wszyscy wiemy, że pewien rodzaj stresu stanowi nieodłączny element każdej podróży, niezależnie od tego, czy planujemy wypad na weekend do Sandomierza, wybieramy all inclusive na Gran Canarii, czy ruszamy w backpackerską eskapadę po Ameryce Południowej. Nerwowość wzmaga się zwłaszcza na tych etapach, którym towarzyszy pośpiech i tłok. W takich warunkach, na lotniskach czy dworcach kolejowych, w środkach komunikacji publicznej, czy podczas zwiedzania popularnych atrakcji turystycznych, łatwo paść ofiarą kradzieży kieszonkowych, zgubić bagaż lub cenny przedmiot. Na szczęście istnieją sprytne i nowoczesne sposoby, by zabezpieczyć się na taką ewentualność.

Jednym z takich pomysłowych rozwiązań jest gadżet elektroniczny Duet Protag. Urządzenie ma postać lokalizatora działającego w oparciu o technologię Bluetooth 4.0. Lekką plastikową kostkę o rozmiarach pięciozłotówki łatwo możemy przymocować do dowolnego przedmiotu, dyskretnie umieścić w bagażu, lub wykorzystać jako brelok.

Duet łączy się z naszym smartfonem przy użyciu aplikacji mobilnej. Połączone urządzenia działają jak elektroniczny strażnik. Lokalizator Duet pilnuje telefonu, a telefon Duetu wraz z przedmiotami, do których został przymocowany. Jeśli zabezpieczony Duetem przedmiot oraz telefon oddalą się od siebie bez naszej wiedzy na odległość 10-20 metrów, w obydwu urządzenia uruchomi się sygnał alarmowy wraz z wibracją. Dzięki temu natychmiast uświadomimy sobie zgubę lub dowiemy się o próbie kradzieży, zlokalizujemy również w tłumie niedoszłego kieszonkowca.

    • Chabu

Czy wiesz, że...

Chabu Sp. z o.o. firma powstała w roku 2010, specjalizująca się w rozwiązaniach dla e-biznesu. Usługi informatyczne, usługi księgowe, projektowanie systemów sprzedażowych dla e-commerce w tym dystrybucja sprzętu elektronicznego m.in. firmy Innova Technology LCC.

Innova Technology LLC, powołała do życia projekt PROTAG jako owoc ich doświadczeń z problemami po zgubieniu paszportów w czasie wakacji na innym kontynencie, co zupełnie zepsuło ich pobyt.

Wybrano nazwę PROTAG, ponieważ kojarzy się z angielskim słowem „protect” – chronić, co z kolei przywodzi na myśl ochronę najważniejszych przedmiotów osobistych. PROTAG ma również cząstkę „tag” – znacznik, co skłoniło nas do stworzenia produktu, który można z łatwością umieścić na takich przedmiotach.

Przydatność Duetu dla turystów i podróżników potwierdza opinia Piotra Chalimoniuk, eksperta z biura lotniczego Sky4Fly: W podróży nic nie zastąpi naszej osobistej zapobiegliwości i czujności. Jeśli chcemy, by nasz dobytek, zwłaszcza dokumenty, których utrata może być szczególnie dotkliwa, powinniśmy stosować się do ogólnych zasad przezorności podróżnika, o czym zawsze staramy się przypominać naszym klientom. Urządzenia takie, jak Duet mogą w tym zadaniu okazać się naszym wielkim sprzymierzeńcem. Jesteśmy tylko ludźmi i zawsze może przydarzyć nam się błąd lub chwila nieuwagi, zwłaszcza gdy chcemy po prostu cieszyć się urokami wymarzonej podróży. Wówczas do akcji wkroczyć może Duet, który pomoże nam ustrzec się przed zgubą lub próbą kradzieży. Sam podczas wyjazdów korzystam z dwóch takich urządzeń, jedno umieszczam w plecaku, a drugie przyczepiam do etui, w którym przechowuję paszport. Dają mi poczucie bezpieczeństwa.

Aplikacja mobilna pozwala na jednoczesne korzystanie z 10 Duetów, dzięki czemu zabezpieczymy wszystkie najcenniejsze bagaże i przedmioty. Żadna technologia nie zwalania nas z odpowiedzialności, ale korzystając z Duetu, zyskać możemy wspaniałego towarzysza podróży, który bez względu na okoliczności czuwać będzie nad naszym dobytkiem.

Źródło: InfoWire.pl

{module [648]}

Tags: podróże za granicą linie lotnicze Emirates

Znajdź nas na Facebooku