atrakcje turystyczne - województwo lubuskie

Dlaczego TuWypoczniesz.pl

Booking.com

Święto Czekolady w Kargowej

TuWypoczniesz.pl - .
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Święto Czekolady w Kargowej

W Kargowej będzie się działo! W dniach 19-21 czerwca miasto już po raz piąty obchodzi Święto Czekolady. Z tej okazji Nestlé przygotowało dla mieszkańców szereg atrakcji m.in. zwiedzanie fabryki słodyczy i „Lekkoatletyczne miasteczko” w ramach sponsorowanego przez firmę programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły spróbować swoich sił w zabawach lekkoatletycznych pod okiem doświadczonych trenerów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów na czerwcowy weekend Nestlé zaprasza do malowniczego miasta w woj. lubuskim na V Święto Czekolady do Kargowej!

W sobotę 20 czerwca, w godz. 9.00 – 12.00, swoje podwoje dla zwiedzających otworzy fabryka Nestlé. To tu powstają doskonale wszystkim znane batony LION oraz wafelki PRINCESSA. Podczas Święta Czekolady będzie można nie tylko na własne oczy zobaczyć ich produkcję, ale również spróbować tych słodkości. Na wizytę nie trzeba się wcześniej zapisywać, jedyne ograniczenie to wynikający z procedur bezpieczeństwa wzrost odwiedzających. Wejść do fabryki nie będą mogły osoby poniżej 120 cm wzrostu. Wszystkich pozostałych fanów słodyczy przedstawiciele Nestlé zapraszają w sobotę rano do głównego wejścia do fabryki przy ulicy Kolejowej 1.

Po degustacji i wizycie w fabryce mieszkańcy będą mieli szansę spalić kalorie podczas aktywności sportowych. W sobotę o 13:30 rozpocznie się III Bieg Princessy. Trasa biegu prowadzi urokliwymi uliczkami Kargowej. – Bieg jest otwarty dla wszystkich bez względu na wiek czy płeć. W poprzednich edycjach biegły i dzieci i emeryci. Zresztą to nie tylko bieg, a po prostu wspólna aktywność fizyczna – można też spacerować, posiłkować się kijkami, pokonać trasę samodzielnie lub razem z rodziną. Nie ma klasyfikacji i każdy wygrywa. To dla nas bardzo ważne, bo jako Nestlé chcemy promować prawidłowo zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną, szczególnie wśród dzieci. Wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki zachęcamy dzieci do pokochania królowej wszystkich dyscyplin, jaką jest lekkoatletyka. Dbamy też o szerzenie wiedzy dot. zdrowego odżywiania wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – zapewnia Iwona Fluder z Nestlé Polska S.A. Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się na stronie http://bieg-princessy.5v.pl do 16 czerwca.

Czy wiesz, że...

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 10 lokalizacjach. W 2014 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.

W niedzielę, 21 czerwca, na stadionie miejskim w Kargowej przy ulicy Sulechowskiej od 10:00 do 14:00 szereg kolejnych atrakcji zaplanowano w Miasteczku Lekkoatletycznym Nestlé w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Doświadczeni trenerzy PZLA będą pokazywać dzieciom, jak w ciekawej formie można ćwiczyć klasyczne lekkoatletyczne dyscypliny takie jak bieg przez płotki, rzut oszczepem, sztafetę czy skok o tyczce. Dla rodziców i ich dzieci przewidziano również rodzinne zawody, podczas których można powalczyć o tytuł Sportowej Rodziny Roku 2015. Wstęp wolny. Rejestracja w sobotę – 20 czerwca w dniu zwiedzania fabryki w Kargowej oraz w czasie trwania obchodów Święta Miasta – przy ul. Sportowej. Zabawy przewidziane są dla uczniów szkół podstawowych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

{module [646]}

Tags: lubuskie atrakcje

Znajdź nas na Facebooku