atrakcje turystyczne - województwo małopolskie

Dlaczego TuWypoczniesz.pl

Booking.com

Dinozatorland (Zatorland), Energylandia, Park Miniatur, a może coś więcej?

Kała Anna - .
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Rodzinne Parki Rozrywki

Dolina Soły i Skawy to nie tylko piękna przyroda, malownicze widoki i historia zaklęta w każdym kamieniu. To także masa atrakcji dla dzieciaków: tych małych i tych nieco starszych. Jadąc od Krakowa drogą nr 44 docieramy do małego miasteczka Zator – miasteczko małe, ale ile atrakcji wokół. Skręcając w prawo na Oświęcim docieramy do Energylandii. Trafić mnożna do niej bez problemu nie tylko dzięki licznym drogowskazom, ale i wspaniałej iluminacji i widocznym z daleka najszybszym, najwyższym i najbardziej wymagającym urządzeniom rozrywkowym w Polsce. Tsunami dropper – wieża o wysokości ponad 40 m – pięknie oświetlona widoczna jest z daleka. To wyzwanie dla młodzieży uwielbiającej adrenalinę, pragnącej doświadczyć najmocniejszych i najefektowniejszych wrażeń, jakie oferują najpopularniejsze na świcie lunaparki.

  • Rodzinny
   Park
   Rozrywki
   w Zatorze

  • tel. +48 (33) 486 15 00
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • energylandia.pl

Czy wiesz, że...

Energylandia jest największym i najnowocześniejszym parkiem rodzinnej rozrywki w Polsce. Generalnie dzieli się on na 3 strefy: dziecięcą, młodzieżową i rodzinną. Na odwiedzających czeka tutaj ponad 30 różnych atrakcji, a całość zajmuje ok. 26 ha. Znajdują się tutaj sale widowiskowe i kinowe oraz punkty gastronomii. Park ma własny profil na Facebook’u, a bilety można zakupić przez Internet.

Oprócz strefy tzw. ekstremalnej, która budzi szczególne emocje u młodzieży, dla nieco mniejszych dzieciaków, organizatorzy polecają strefę dziecięcą – krainę marzeń wszystkich maluchów. Karuzele, łódki, zjeżdżalnie, jeep safari to tylko niektóre atrakcje dedykowane najmłodszym. Wiele elementów tej strefy ma również charakter edukacyjny. Ale to nie wszystko. Kolejna strefa – strefa familijna – zaprasza do zabawy całą rodzinę. W Kolejce Widokowej można zobaczyć cały Park jak na dłoni, a w kolejce Frutti Loop o kształcie wielkiej gąsienicy rodzice mogą pokazać swoim najmłodszym pociechom owocowy ogród. Cała ta strefa pozwala spędzić czas najmłodszym pod czujnym okiem rodziców, ucząc i bawiąc. W bezpośrednim sąsiedztwie Parku jest duży parking, co dodatkowo ułatwi dotarcie tutaj własnym środkiem transportu.

Kompleks miniparków Dinozatorland

To jednak nie koniec atrakcji. Niecałe 3 km dalej, w sąsiedztwie drogi na AndrychówWadowice znajduje się Dinozatorland (Zatorland), kolejny kompleks miniparków rozrywki. Kompleks składa się z 6 atrakcyjnych miejsc. Największym i najbardziej popularnym jest Dinozatorland, w którym zobaczyć można ponad 100 okazów ruchomych dinozaurów. Te prehistoryczne gady rozmieszczone zostały na terenie starego lasu, wzdłuż ścieżki edukacyjnej kończącej swój bieg w Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. W bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje też niewielki lunapark. Wielką atrakcją od 2012 r. jest również kompleks poświęcony mitologii greckiej. Park Mitologii składa się z ok. 30 figur mitycznych postaci umieszczonych na wodzie. Całość można podziwiać spacerując brzegiem i specjalnymi pomostami. Do obejrzenia zachęca również Park Owadów z gigantycznymi reprodukcjami insektów: czy można sobie wyobrazić modliszkę wielkości pokaźnego drzewa?. Część z nich przyciąga tym, iż jak, dinozaury, jest ruchoma. Obok Parku Bajek i Wodnych Stworzeń też nie można przejść obojętnie, gdyż wszystkie eksponaty prezentowane są tu w bajkowej scenerii rodem z opowieści Braci Grimm, czy bajek Andersena. Zimą dodatkową atrakcją jest Park. Św. Mikołaja, wieczorami rozświetlony wspaniała świąteczną iluminacją.

Park miniatur w Inwałdzie

Kolejnym etapem podróży jest Park Miniatur w Inwałdzie, do które zaprasza widoczna z daleka reprodukcja Wieży Eiffel ‘a. Park usytuowany jest bezpośrednio przy drodze nr 28 ZatorWadowiceAndrychów. Międzykontynentalna podróż warta jest poświęcenia jej minimum jednego dnia, w którym odwiedzić można za jednym zamachem Austrię, Włochy, Grecję, Francję, Meksyk i Chiny. Można się poczuć tutaj jak Guliwer w Krainie Liliputów stając w centralnym miejscu Placu Św. Piotra, czy przy posągach z Wyspy Wielkanocnej. Można spokojnie usiąść na jednej z licznych ławeczek i podziwiać wszystko jak na dłoni. W umieszczonym obok Zielonym Labiryncie można szukać wśród pachnących drzewek wyjścia, a na Wystawie Tutenchamona zobaczyć repliki skarbów znalezione w egipskich piramidach. A komu „nie straszny strach”, może wejść do egipskiej świątyni i sprawdzić, czy ukaże mu się duch samego faraona.

{module [646]}

Tags: małopolskie dolina karpia oświęcimski dla rodziny

Znajdź nas na Facebooku