atrakcje turystyczne - województwo małopolskie

Dlaczego TuWypoczniesz.pl

Booking.com

Tam, gdzie góry leczą. Krynica-Zdrój

Ścieranka Emilia - .
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Krynica Zdrój

Na południu Polski w Popradzkim Parku Krajobrazowym leży znana miejscowość uzdrowiskowa i turystyczna. To z czego słynie jest tak charakterystyczne, że można skojarzyć to z jej herbem, którym widnieje duży piękny dzban. Mowa tu o Krynicy-Zdrój i jej leczniczych górskich źródłach.

Osławiona woda w Krynicy wybija w wielu miejscach, zatem funkcjonuje tu kilka odwiertów, pijalni a także rozlewni. Każdy gatunek wody posiada własny osobliwy skład i dobrze wpływa na nasze zdrowie podczas leczenia danych schorzeń. Przykładowo Zdrój Mieczysław jest silnie nasycony dwutlenkiem węgla, zawierając jednocześnie magnez, sód i wapń. Na pewno też kojarzycie „Muszyniankę”, szerzej dostępną w sklepach. Jeśli jednak już mówimy o dwutlenku węgla, to warto wspomnieć, iż pod ziemią Krynicy-Zdrój odkryto duże suche złoża tego gazu, które wykorzystuje się w kąpielach gazowych, które dobrze wpływają na układ krwionośny. Krynica-Zdrój ma zatem idealne warunki naturalne, aby jak najlepiej pełnić funkcję uzdrowiska. Oczywiście nie zabraknie tu innych zabiegów leczniczych i regenerujących. Co więcej, jeśli lubimy relaks poprzez aktywność idealnym rozwiązaniem będzie dla nas fitness, aerobik lub zumba.

{module [641]}
    • Krynica-Zdrój

Czy wiesz, że...

W latach swej świetności Krynica była modnym uzdrowiskiem, miejscem pobytu i spotkań wielu sławnych Polaków. Bywali tu m.in.: Józef Piłsudski, Jan Matejko, Artur Grottger, Henryk Sienkiewicz, Józef Ignacy Kraszewski, Ludwik Solski, Helena Modrzejewska, Władysław Reymont, Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński i Jan Kiepura. Także obcokrajowcy: królowa Holandii Juliana, Valdas Adamkus, Václav Havel, Wiktor Janukowycz.

Wikipedia, wolna encyklopedia

Nie zapominajmy też, że Krynica-Zdrój położona jest w górach co oznacza też jedno – zimowe szaleństwo! Miejscowość jest jednym z większych ośrodków w kraju pod względem przygotowania do sportów zimowych. Spotkamy tu rozbudowany jak na polskie warunki system wyciągów i tras, który cały czas się rozwija. Krynica-Zdrój jest także kolebką polskiego saneczkarstwa i dawniej organizowano tu wiele imprez sportowych o randze także międzynarodowej. Oprócz tego cały rok funkcjonuje sztuczne lodowisko, gdzie odbywają się mecze hokeja, które okoliczni mieszkańcy naprawdę lubią oglądać. W Krynicy znajdziemy też bogaty wybór tras jeśli chodzi o biegi narciarskie. Niektóre z nich prowadzą nawet przez samo centrum uzdrowiska.

Latem w przerwie pomiędzy kuracjami warto wybrać się na wycieczkę po otaczającym miejscowość parku krajobrazowym, a także innych licznych beskidzkich szlakach. Natura często bywa najlepszą drogą, aby dobrze się zrelaksować i odpocząć, a pięknych widoków z pewnością nikomu tu nie zabraknie. W samym mieście dostępne jest też pole golfowe. Dla tych, którzy kochają zastrzyk adrenaliny polecamy wizytę w Krynickim Parku Linowym. Można wybrać się tam całą rodziną – znajdziemy trasy dla najmłodszych, ale i dla tych, którzy kochają wyzwania. W niedalekim Tyliczu możemy poszaleć na torze gokartowym.

Krynica-Zdrój jest miastem, które daje tyle możliwości, że nie sposób ich zliczyć. Czy to latem czy zimą, możemy liczyć tu na miły wypoczynek, niezależnie czy przyjechaliśmy leczyć się, odpocząć lub po prostu pozwiedzać. Sława ośrodka niestety działa też na jego niekorzyść – w sezonie możemy mieć duży problem z zaparkowaniem, zatem nie tylko na wakacje ale i na spory ruch uliczny musimy się przygotować.

{module [648]}

Tags: małopolskie w górach uzdrowisko Krynica-Zdrój

Znajdź nas na Facebooku