atrakcje turystyczne - województwo warmińsko-mazurskie

Dlaczego TuWypoczniesz.pl

Booking.com

Hej Mazury, jak Wy cudne!

Słabińska Katarzyna - .
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (1 głos)
Wypoczynek na Mazurach

Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Jako miejsce wypoczynku, cieszą się one równie ogromną popularnością jak morze oraz góry. Każdego roku w okresie wakacyjnym na Mazury przyjeżdżają tysiące turystów, aby oderwać się choć na kilka dni od hałasu i zgiełku miasta. Pełną piersią oddychają tu nie tylko Polacy, ale także obcokrajowcy. Co zatem skrywają Mazury i czym zachwycają nie tylko gości, ale i mieszkańców?

Mazury położone są w północno - wschodniej części Polski. Wielu etymologów twierdzi, że nazwa tego regionu pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy (nazywanych niegdyś "mazurami" od słowa maź). Dorobek historyczny wskazuje zaś, że pierwsze pamiątki Mazur mają blisko 15 tysięcy lat! Szacuje się zatem, że obecne ukształtowanie terenu powstało właśnie w tamtym okresie w wyniku zlodowacenia. Dziś na Mazurach możemy podziwiać piękne krajobrazy, imponujące widoki, a także korzystać z dobrodziejstw lasów i jezior (znajduje się tu największe w Polsce jezioro Śniardwy i największe objętościowo w naszym kraju Mamry).

  • Warmińsko
   Mazurska
   Regionalna
   Organizacja
   Turystyczna

  • www.wmrot.org

Czy wiesz, że...

Województwo Warmińsko – Mazurskie to nie tylko jeziora, ale również rezerwaty przyrody. W cały województwie zajmują one ponad 30 000 hektarów powierzchni. Na ich terenie można podziwiać dzikie stada ptaków: łabędzi, czapli i kormoranów.

W tutejszym regionie nie brakuje także wzgórz i pagórków, z których najwyższym jest Dylewska Góra o szczycie na wysokości 312 m n.p.m. Typowe dla mazurskiego krajobrazu są wielokilometrowe aleje drzew przy drogach, które zwłaszcza w okresie wakacyjnym wyglądają bardzo efektownie. Oprócz walorów przyrodniczych, Mazury słyną z wielu zabytków - zamków, kościołów, cerkwi, cmentarzy, pomników czy kamienic. Ponadto spędzając wakacje w tej części Polski, możemy wziąć udział w wielu wspaniałych przedsięwzięciach kulturalnych, jak np. Piknik Country w Mrągowie, Przystanek Olecko czy Ostróda Reggae Festiwal.

Wspomniane przez nas atrakcje turystyczne to tylko początek. Na Mazurach znajdziemy mnóstwo interesujących, imponujących i zachwycających miejsc. Przez najbliższe tygodnie przedstawimy Wam mazurskie miasta, które warto odwiedzić. Jesteśmy pewni, że podbiją Wasze serca tak samo, jak podbiły nasze.

{module [648]}

W artykule wykorzystano:

 • Zdjęcia wykonane przez autora artykułu.

Tags: nad jeziorem Mazury warmińsko-mazurskie

Znajdź nas na Facebooku