najciekawsze miejsca, plany podróży, tanie bilety lotnicze

Dlaczego TuWypoczniesz.pl

Booking.com

Pierwszy na świecie dwuklasowy A380

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Podczas targów Dubai Airshow, które potrwają do 12 listopada, linie Emirates zaprezentowały swój pierwszy samolot Airbus A380 w konfiguracji dwuklasowej. Maszyna jest 68. Airbusem A380 we flocie przewoźnika. Została dostarczona na teren imprezy prosto z zakładów Airbusa Hamburg-Finkenwerder, dzięki czemu goście Dubai Airshow mogą jako pierwsi zwiedzić jej pokład.

Samolot zostanie wprowadzony do obsługi połączeń do Kopenhagi już 1 grudnia.

{module [640]}

W minioną niedzielę podczas Dubai Airshow na pokład pierwszego dwuklasowego A380 linii Emirates przybył z królewską wizytą Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz emir Dubaju.

Targi Dubai Airshow stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży lotniczej i aerokosmicznej. Prezentowane w tym roku samoloty ukazują rozwój Emirates jako globalnych linii lotniczych. Wraz z dążeniem do wzbogacania floty, koncentrujemy się również na zaspokojeniu przyszłego zapotrzebowania na dobrze wyszkolonych pilotów komercyjnych – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Podczas Dubai Airshow 2015 linie Emirates prezentują m.in. swoje najnowsze nabytki, samoloty Cirrus SR 22 i Embraer Phenom 100, które trafią do ośrodka szkoleniowego dla pilotów Emirates Flight Training Academy. Przewoźnik zainwestował w jego budowę w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na pilotów na całym świecie, a niedawno podpisał umowę z firmami Cirrus i Embraer na dostawę 27 nowych samolotów do szkolenia kursantów. Zamówienie obejmuje 22 jednosilnikowe Cirrusy SR22 i pięć dwusilnikowych Embraerów Phenom 100E, o łącznej wartości ponad 39 mln dolarów według cen katalogowych.

W dwuklasowym A380 Emirates, który ma przyciągnąć entuzjastów lotnictwa odwiedzających Dubai Airshow, znajduje się 58 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes, 557 komfortowych siedzeń w klasie ekonomicznej, a także słynny salon pokładowy Emirates. Najnowsza wersja A380 Emirates jest wyposażona w jedne z najszerszych wśród przewoźników ekrany w klasie ekonomicznej, których przekątna wynosi 13,3 cala.

Linie Emirates jako pierwsze na świecie zamówiły A380 i są obecnie największym operatorem tych samolotów. Do tej pory przewiozły na ich pokładach niemal 47 mln pasażerów. Airbusy A380 linii Emirates obecnie wykonują loty z Dubaju w 34 kierunkach na całym świecie. Przewoźnik dysponuje flotą 68 A380, a ponadto złożył wiążące zamówienie na 72 kolejnych maszyn tego typu.

{module [651]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: podróże za granicą linie lotnicze Emirates

Znajdź nas na Facebooku