najciekawsze artykuły o turystyce w sieci

Nielegalne polowania wciąż problemem w Karpatach

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Kłusownicy zostali “schwytani” przez specjalne fotopułapki założone przez rumuński WWF w górach Tarcu, stanowiących część Karpat. Dzięki dokumentacji udało się ustalić, że jeden z nich był zatrudniony w lokalnych służbach leśnych.

{module [640]}

Kłusownicy zostali sfilmowani w dniach 11 i 12 września br. Na materiałach z fotopułapki widać grupę ludzi, którzy wchodzą do lasu, a następnie wracają z głową byka jelenia. WWF złożył w tej sprawie oficjalne zgłoszenie. Okazało się, że osoby, które upolowały jelenia nie miały odpowiedniego zezwolenia.

Do incydentu doszło na obszarze Natura 2000. W nielegalnym zabiciu jelenia wziął udział przedstawiciel miejscowych służb leśnych, który odpowiada za łowiectwo w tym rejonie.

Ujawniony przez nas przypadek dowodzi, że kłusownictwo jest nadal problemem w karpackich lasach – mówi Magor Csibi, dyrektor WWF Rumunia. – Będziemy zabiegali o wymierzenie odpowiedniej kary winnym tego czynu. Skala nielegalnych polowań jest znacznie większa i wiele będzie zależeć też od rumuńskich władz. Dlatego będziemy nagłaśniać podobne sytuacje.

WWF Rumunia prowadzi projekt na rzecz ochrony przyrody Karpat, regionu, który jest priorytetowym obszarem w skali globalnej. Częścią tych działań są utrzymanie łączności ekologicznej między populacjami występujących tam zwierząt i wyznaczenie korytarzy ekologicznych. W tym celu zostało zainstalowane fotopułapki w parkach narodowych Semenic-Caras Gorge, Nera Gorge, Beusnita, Doliny Domogled Cerna, Retzat i Żelaznych Wrot oraz na obszarze Natura 2000 w górach Tarcu.

{module [642]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: przyroda środowisko wwf

Znajdź nas na Facebooku