najciekawsze artykuły o turystyce w sieci

Jadąc na narty, nie zapomnij o polisie

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Jadąc na narty, nie zapomnij o polisie

Wielbiciele sportów zimowych powinni nie tylko zadbać o swoje bezpieczeństwo, lecz także wykupić polisę na wypadek szkód wyrządzonych innym użytkownikom stoku. Dobrze też ubezpieczyć swój sprzęt, często bardzo wartościowy.

{module [640]}

Standardowa polisa turystyczna pokrywa koszty leczenia urazów, do których doszło na stoku, np. wszelkich złamań. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, możemy w danym kraju skorzystać z opieki zdrowotnej – prywatnej lub państwowej. Kolejny ważny element ubezpieczenia to usługa assistance. „Gwarantuje ona pomoc przez całą dobę we wszystkich sytuacjach, w których nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić. Ubezpieczyciel między innymi zorganizuje nam transport do hotelu, a nawet akcję poszukiwawczą z wykorzystaniem helikoptera, np. po zejściu lawiny” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Łoza, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych i Komunikacyjnych w Generali.

By czuć się jeszcze bezpieczniej podczas zimowych szaleństw, warto wykupić także ubezpieczenie OC. Jeżeli w trakcie uprawiania sportu potrącimy inną osobę, w wyniku czego zniszczymy jej sprzęt czy ubranie bądź wyrządzimy szkodę na zdrowiu, wszelkie koszty z tym związane zostaną pokryte z naszej polisy. „Dodatkowo możemy zdecydować się na ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu otrzymamy odszkodowanie, gdy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu, który będzie skutkował pewną niezdolnością do pracy” – podkreśla ekspert.

Ubezpieczyciel nie pokryje jednak kosztów wypadku ani nie wypłaci odszkodowania, jeśli byliśmy pod wpływem alkoholu lub do zdarzenia doszło poza szlakami wyznaczonymi do uprawiania sportów zimowych.

{module [648]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: sport zima narty ubezpieczenie

Znajdź nas na Facebooku