najciekawsze artykuły o turystyce w sieci

Odliczamy czas do wakacji

TuWypoczniesz.pl.
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 głosy)
Odliczamy czas do wakacji

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę! Wakacje i upragniony letni urlop coraz bliżej. Groupon przygotował dla wszystkich urlopowiczów specjalną zakładkę: „100 dni do wakacji”, która nie tylko przypomina, ile czasu zostało do wakacji, ale została również podzielona na kategorie, które ułatwiają organizację i przygotowania do wyjazdu.

{module [640]}

Gdzie na urlop

Najważniejszym i często budzącym najwięcej emocji aspektem wakacyjnych podróży jest wybór miejsca wypoczynku. Wśród klientów Groupon z pewnością znajdą się żądni przygód globtroterzy, którzy co roku wybierają inne miejsce letniej podróży. Jednak są także osoby, które od lat jeżdżą w te same miejsca, nie tylko ze względu na sentyment, ale też poczucie bezpieczeństwa i pewnego rodzaju przewidywalność. W poprzednim roku Groupon przeprowadził ankietę wśród swoich klientów. Wynika z niej, że aż 88,2% z nich planuje wrócić do hotelu, w którym spędzili urlop, przy czym 43% deklaruje, że zrobi to w najbliższym roku[1]. W zakładce „Zaplanuj wakacje” zebrano najciekawsze oferty travel dostępne na Groupon. Wśród nich znaleźć można hotele ze spa, ośrodki z atrakcjami dla najmłodszych oraz pakiety wycieczkowe.

Przygotowanie do wyjazdu

Najpopularniejszym kierunkiem ubiegłorocznych wakacji, według statystyk Groupon, były góry[2], które zdecydowanie podbiły gusta klientów spragnionych pieszych wędrówek. Jednak do podboju szczytów trzeba się dobrze przygotować. Nie chodzi tylko o odpowiedni sprzęt i odzież, ale też – a może przede wszystkim – o dobrą kondycję, dzięki której nie złapiemy zadyszki na szlaku. Miłośnicy górskich wycieczek znajdą w zakładce „Zadbaj o formę” duży wybór ofert, które pozwolą zwiększyć wydolność organizmu i zadbać o zdrowie, w tym np. karnety na siłownię, zajęcia fitness, cateringi dietetyczne, a także sprzęt sportowy. Druga najpopularniejsza destynacja na Groupon to morze[3]. Plaża jest miejscem, gdzie każdy chce wyglądać jak najlepiej. Dlatego też dla wszystkich troszczących się o swój letni wizerunek została przygotowana zakładka „Zadbaj o siebie”. Można tam znaleźć zabiegi pielęgnacyjne, pakiety spa, metamorfozy fryzur, ale też produkty, bez których trudno wyobrazić sobie nadmorskie plażowanie, takie jak kremy do opalania. Panie, którym zależy na złotej opaleniźnie, a nie lubią długich godzin spędzonych na słońcu, z pewnością ucieszy szeroki wybór samoopalaczy.

Pakuj się kto może!

Pakowanie walizek to czynność, która urosła niemal do rangi sztuki. Są dwie szkoły. Osoby , które kupują potrzebne kosmetyki czy ubrania ze znacznym wyprzedzeniem, a na kilka dni przed wyjazdem odhaczają skrupulatnie przygotowaną listę. Nic ich nie zaskoczy! Jest też druga grupa osób, które pakowanie traktują z przymrużeniem oka i zapełniają torbę w ostatniej chwili. Jednym i drugim na pewno przydadzą się praktyczne gadżety z zakładki „Pakuj się!”. Poza walizkami można znaleźć takie produkty jak power banki – zawsze przydatne podczas długich podróży, okulary przeciwsłoneczne, gry, które umilą spokojne wieczory na tarasie czy selfie-stick – gadżet, dzięki któremu z łatwością upamiętnimy cudowne wakacyjne chwile.

Lato w mieście

Niewielu jest szczęśliwców, którzy mogą pozwolić sobie na dwumiesięczny wyjazd. Większość osób pracujących spędza wakacje w mieście. To doskonała okazja, aby lepiej poznać okolicę i odkryć lokalne perełki, które Groupon zebrał w zakładce „Baw się w mieście”. Wypad z przyjaciółmi na lunch do restauracji, skok ze spadochronem, wyjście do kina czy teatru, bal dla dzieci lub cały dzień w termach – to wszystko oraz wiele innych inspiracji czeka na stronie.

[1] wewnętrzne dane sprzedażowe Groupon z okresu 03-07.2015
[2] wewnętrzne dane sprzedażowe Groupon z okresu 03-07.2015
[3] wewnętrzne dane sprzedażowe Groupon z okresu 03-07.2015

{module [644]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: podróże wakacje 2016

Znajdź nas na Facebooku