Promocja turystyki w Polsce

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy

TuWypoczniesz.pl.

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy

Czego symbolem jest Gwiazda Betlejemska? Jak zrobić kalendarz adwentowy i lampiony malowane światłem? Jakie świąteczne zwyczaje znane są w Polsce, a jakie na drugim końcu świata? O tym, a także o wielu innych, ciekawych świątecznych tradycjach, będzie można dowiedzieć się, uczestnicząc w tegorocznej oprawie artystycznej Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach od 11 do 23 grudnia 2015 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Jak radzić sobie na siłowni i basenie, kiedy mamy wadę wzroku

TuWypoczniesz.pl.

Jak radzić sobie na siłowni i basenie, kiedy mamy wadę wzroku

Jesienna aura nie sprzyja aktywnościom outdoorowym. Podczas krótkich i ciemnych dni chętniej przenosimy się z ćwiczeniami na siłownię czy basen. Problemem jednak może okazać się wada wzroku - kłopot, który przeszkadza podczasz wielu ćwiczeń.

Ćwiczenia bez odpowiedniej korekcji wad wzroku utrudniają realizację planu treningowego. Większość osób posiadających jakąś wadę radzi sobie z tą niedogodnością zakładając okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe. Na pewno poprawiają one widzenie, niestety podczas ćwiczeń oba rozwiązania mają minusy. Okulary mogą przeszkadzać, zsuwać się, zaparować lub zabrudzić się. Takie sytuacje rozpraszają koncentrację i pogarszają wyniki sportowe. Nawet sportowe oprawki nie są w pełni komfortowe, ponieważ w przypadku mocnej wady wzroku ograniczają pole widzenia. Soczewki kontaktowe, nie są również dobrym rozwiązaniem zwłaszcza podczas korzystania z basenów czy jacuzzi.

Kolejny wrocławski hotel pod szyldem Best Western zostanie otwarty w 2017 roku

TuWypoczniesz.pl.

Kolejny wrocławski hotel pod szyldem Best Western zostanie otwarty w 2017 roku

Sieć Best Western zapowiedziała rozszerzenie swojego portfolio w Polsce o kolejny hotel we Wrocławiu. Otwarcie czterogwiazdkowego Best Western Premier Wrocław planowane jest wiosną 2017 r. Inwestorem jest spółka Gwarna Wrocław, która rozpocznie prace przy budowie obiektu w marcu przyszłego roku.

Działka, na której stanie trzeci hotel sieci Best Western we Wrocławiu, położona jest w centrum miasta, przy zbiegu ulicy Gwarnej i Piłsudskiego. Infrastruktura otaczająca inwestycję została kilka lat temu poddana intensywnej rewitalizacji w związku z turniejem Euro 2012. W sąsiedztwie znajduje się dworzec kolejowy Wrocław Główny. Na jego terenie zlokalizowany jest podziemny parking, z którego będą mogli korzystać goście hotelowi.

Zimowa Enea Olimpiada Sportu w poznańskiej Arenie

TuWypoczniesz.pl.

Zimowa Enea Olimpiada Sportu w poznańskiej Arenie

Kilkaset dzieci z 30 poznańskich szkół podstawowych weźmie udział w zimowej edycji projektu Enea Olimpiada Sportu. Uczniowie w środę (9 grudnia) na cały dzień opanują halę Arena w Poznaniu. Poprzez radość i zabawę Enea chce zachęcić uczniów do aktywności sportowej. W trakcie imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs ENERGIA + Aktywne szkoły, w którym główną nagrodą jest bon na sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł.

Zrób sobie sportowy prezent

TuWypoczniesz.pl.

Zrób sobie sportowy prezent

Ruszyły zapisy do 2. edycji zawodów Torus Triathlon In Da House, jedynej tego typu w Polsce, indoorowej imprezy triathlonowej. Wydarzenie odbędzie się 30 stycznia 2016 roku, oczywiście w części sportowej kompleksu Alchemia w Gdańsku. To świetna okazja na sportowy prezent i motywacja do aktywnego spędzenia najbliższych tygodni przygotowując się zawodów.

Zimowy, świąteczny czas

TuWypoczniesz.pl.

Zimowy, świąteczny czas

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii, słodkie upominki i spektakl teatralny dla najmłodszych, warsztaty artystyczne i koncerty kolęd przy toruńskiej szopce, sylwestrowa zabawa z polską i zagraniczną muzyką rozrywkową, akustyczny koncert znanej polskiej rodziny Cugowskich podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej i barwna parada Orszaku Trzech Króli — to tylko niektóre z bogatej oferty wydarzeń kulturalnych, które w okresie świąteczno-noworocznym czekają na mieszkańców Torunia.

Znajdź nas na Facebooku