atrakcje turystyczne - wojewódzwo dolnośląskie

Jak radzić sobie na siłowni i basenie, kiedy mamy wadę wzroku

TuWypoczniesz.pl.

Jak radzić sobie na siłowni i basenie, kiedy mamy wadę wzroku

Jesienna aura nie sprzyja aktywnościom outdoorowym. Podczas krótkich i ciemnych dni chętniej przenosimy się z ćwiczeniami na siłownię czy basen. Problemem jednak może okazać się wada wzroku - kłopot, który przeszkadza podczasz wielu ćwiczeń.

Ćwiczenia bez odpowiedniej korekcji wad wzroku utrudniają realizację planu treningowego. Większość osób posiadających jakąś wadę radzi sobie z tą niedogodnością zakładając okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe. Na pewno poprawiają one widzenie, niestety podczas ćwiczeń oba rozwiązania mają minusy. Okulary mogą przeszkadzać, zsuwać się, zaparować lub zabrudzić się. Takie sytuacje rozpraszają koncentrację i pogarszają wyniki sportowe. Nawet sportowe oprawki nie są w pełni komfortowe, ponieważ w przypadku mocnej wady wzroku ograniczają pole widzenia. Soczewki kontaktowe, nie są również dobrym rozwiązaniem zwłaszcza podczas korzystania z basenów czy jacuzzi.

Kolejny wrocławski hotel pod szyldem Best Western zostanie otwarty w 2017 roku

TuWypoczniesz.pl.

Kolejny wrocławski hotel pod szyldem Best Western zostanie otwarty w 2017 roku

Sieć Best Western zapowiedziała rozszerzenie swojego portfolio w Polsce o kolejny hotel we Wrocławiu. Otwarcie czterogwiazdkowego Best Western Premier Wrocław planowane jest wiosną 2017 r. Inwestorem jest spółka Gwarna Wrocław, która rozpocznie prace przy budowie obiektu w marcu przyszłego roku.

Działka, na której stanie trzeci hotel sieci Best Western we Wrocławiu, położona jest w centrum miasta, przy zbiegu ulicy Gwarnej i Piłsudskiego. Infrastruktura otaczająca inwestycję została kilka lat temu poddana intensywnej rewitalizacji w związku z turniejem Euro 2012. W sąsiedztwie znajduje się dworzec kolejowy Wrocław Główny. Na jego terenie zlokalizowany jest podziemny parking, z którego będą mogli korzystać goście hotelowi.

Iluminacja Zamku Książ

TuWypoczniesz.pl.

Iluminacja Zamku Książ

Zamek Książ w Wałbrzychu, trzeci co do wielkości zamek w Polsce, od 19 stycznia będzie miał nowoczesną i niezwykle efektowną iluminację. Tajemnica oświetlenia tkwi m.in. w barwie zastosowanego światła, która zbliżona jest do wschodzącego lub zachodzącego słońca. Wyłącznym partnerem iluminacji jest TAURON.

Zamek Książ to monumentalny kompleks architektoniczny, który stanowi przykład rezydencji doskonale wkomponowanej w otaczający krajobraz. Obiekt zbudowany jest na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczonym kotliną porośniętą lasem. Zamek jest dawną arystokratyczną rezydencją rodu von Hochberg, dziś właścicielem obiektu jest Gmina Wałbrzych.

Zamek Książ po wyłączeniu świateł

Zambrzycka Paulina.

Zamek Książ nocą

Są ludzie, którzy uwielbiają ekstremalne przygody. Jedną z nich będzie na pewno zwiedzenie Zamku Książ. Jednak nie mowa tu o zwykłym, standardowym zwiedzaniu. Otóż, zamek ten można obejrzeć… Nocą!

Dawna kopalnia uranu (Kowary-Podgórze)

Zambrzycka Paulina.

Dawna kopalnia uranu Kowary-Podgórze

Sztolnie Kowary to niezwykle interesująca, bezpieczna trasa turystyczna. Dla zwiedzających jest podziemnym światem legend, związanym z poszukiwaniami kruszców oraz wydobywaniem rudy żelaza i rudy uranowej.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Zambrzycka Paulina.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Miejsce to jest niepodważalnie jedną z ciekawszych jaskiń Dolnego Śląska. To największa jaskinia w Polskich Sudetach, którą co roku odwiedza około 70 tysięcy turystów.

Znajdź nas na Facebooku