atrakcje turystyczne - wojewódzwo dolnośląskie

Zamek Książ po wyłączeniu świateł

Zambrzycka Paulina.
4.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.17 (3 głosy)
Zamek Książ nocą

Są ludzie, którzy uwielbiają ekstremalne przygody. Jedną z nich będzie na pewno zwiedzenie Zamku Książ. Jednak nie mowa tu o zwykłym, standardowym zwiedzaniu. Otóż, zamek ten można obejrzeć… Nocą!

AKTUALIZCJA (21-01-2015)

Nowa iluminacja Zamku Książ została uruchomiona podczas uroczystości, 19 stycznia 2014 r. Zamek Książ w nocnej oprawie będzie można podziwiać każdego dnia od zmroku do godziny 22.00.

Podczas takiego zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć niedostępne na co dzień miejsca, jak kuchnię Hochbergów na V piętrze i piwnice zamkowe. Przejście trasy jest naprawdę ekscytujące – niezaprzeczalnie, zwiedzaniu ciągle towarzyszyć będzie strach i sceny rodem z horroru. Chyba największą atrakcją jest sama historia budynku. Krążą bowiem legendy, że został on nawiedzony przez księżną Daisy, która była żoną Henryka XV. Jednak, było to małżeństwo z rozsądku – dlatego, księżna zmarła nieszczęśliwa. Jej dusza nadal krąży po zamku. Kilku strażników nocnych zrezygnowało nawet z pracy, tłumacząc to słyszanymi odgłosami w zamku, tajemniczym śpiewem i innymi, paranormalnymi wydarzeniami. Czy księżna faktycznie straszy? Będziemy mogli przekonać się o tym na własnej skórze. W trakcie pokonywania upiornej trasy poznamy tajemnice czarnej chmary, mrocznej Hiszpanki i białej damy. Naprawdę warto poświęcić czas na zwiedzanie tego 3-go co do wielkości zamku w Polsce. To prawdziwa perła zarówno wśród zabytków Dolnego Śląska, jak i całej Polski.

Czy wiesz, że...

W 1941 roku władze III Rzeszy przejęły zamek i przystąpiły do przekształcania zamku w jedną z kwater Adolfa Hitlera. Przed głównym portalem wydrążono szyb windowy głębokości 40 metrów, a pod zamkiem tunele i podziemny schron.

Obchód zamku rozpoczyna się po zmroku i trwa ok. 90 minut. Godzina startu to albo 21:00 jesień-zima), albo 23:00 (wiosna-lato). Warto wspomnieć, że zwiedzanie skierowane jest głównie do osób dorosłych, o mocnych nerwach. Jeżeli ktoś cierpi na zaburzenia krążenia lub obniżoną wydolnością oddechowo-krążeniową, nie powinien brać udziału w nocnym zwiedzaniu. Dzieci mogą odkrywać tajemnice zamku tylko w obecności rodziców. Bilety rezerwuje się na stronie internetowej Zamku Książ bądź bezpośrednio w kasie biletowej (opcja dobra wyłącznie dla kogoś, kto mieszka blisko). Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto wcześniej zadzwonić i zapytać o dostępność biletów, aby nie wracać z kwitkiem po zmroku… Samemu.

{module [648]}

Tags: poza miastem dolnośląskie zamki Książ

Znajdź nas na Facebooku