atrakcje turystyczne - województwo małopolskie

Nad wodę do Małopolski

Śliwa Anna.

Nad wodę do Małopolski

Małopolska kojarzona jest przede wszystkim z górami i kilkoma wyjątkowej klasy zabytkami jak Kraków, Wieliczka czy Bochnia. A tymczasem to także region, w którym można spędzić czas nad wodą. Rzeki i jeziora Małopolski to zarówno miejsce dla wodniaków jak i osób chcących poleżeć trochę na plaży, a nawet zażyć nieco ochłody w zimnych odmętach. A to wszystko w przepięknej górskiej scenerii i z możliwością połączenia ze spacerami po okolicy oraz zwiedzaniem ciekawych miejsc.

Z rodziną w stolicy Tatr

Śliwa Anna.

Z rodziną w stolicy Tatr

Zakopane to bodaj najbardziej znana miejscowość w polskich górach. Rozwijający się prężnie od połowy XIX wieku ośrodek to z jednej strony prawdziwa legenda turystyki górskiej, z drugiej zaś miejsce, które wciąż przyciąga kolejnych turystów. Oferuje wszystko to, co urlopowiczowi do szczęścia potrzebne, wspaniałe górskie widoki, z górującym ponad miastem Giewontem, ogromną i różnorodną bazę noclegową i gastronomiczną oraz liczne atrakcje dodatkowe, pozwalające na atrakcyjne spędzenie czasu nawet osobom, które nie są wielkimi miłośnikami długich górskich wędrówek.

Nowy hotel w Krakowie

TuWypoczniesz.pl.

Nowy hotel w Krakowie

BEST WESTERN PLUS Q Hotel w Krakowie, czwarty obiekt sieci Best Western zlokalizowany w stolicy Małopolski, został oficjalnie otwarty. 7 kwietnia br. progi hotelu przekroczyli pierwsi goście.

Czterogwiazdkowy obiekt, otwarty pod marką BEST WESTERN PLUS, która obejmuje wyłącznie hotele o podwyższonym standardzie, oferuje 154 w pełni wyposażone, klimatyzowane pokoje, apartament rodzinny oraz dwa pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z części pokoi roztacza się panoramiczny widok na największe atrakcje Krakowa - Wawel, Wisłę czy Kościół na Skałce. W każdym z nich goście mogą znaleźć m.in. zestaw do parzenia kawy i herbaty, sejf oraz suszarkę. Klienci obiektu mają również bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Rowerem po Jurze

Kmiecik Linda.

Dolina Prądnika

Jurajskie szlaki rowerowe rozwijają się z miesiąca na miesiąc. Teren ten staje się naprawdę [ju]rajskim dla miłośników turystyki z rowerami. Dla tych, którzy nie porywają się na najdłuższy, ale i najpopularniejszy Jurajski Szlak Rowerowy Orlich Gniazd (o długości blisko 200 km), przygotowano krótsze szlaki, które pozwalają równie szczegółowo poznać ten piękny, naturalny obszar w samym sercu Polski.

Tam, gdzie góry leczą. Krynica-Zdrój

Ścieranka Emilia.

Krynica Zdrój

Na południu Polski w Popradzkim Parku Krajobrazowym leży znana miejscowość uzdrowiskowa i turystyczna. To z czego słynie jest tak charakterystyczne, że można skojarzyć to z jej herbem, którym widnieje duży piękny dzban. Mowa tu o Krynicy-Zdrój i jej leczniczych górskich źródłach.

Osławiona woda w Krynicy wybija w wielu miejscach, zatem funkcjonuje tu kilka odwiertów, pijalni a także rozlewni. Każdy gatunek wody posiada własny osobliwy skład i dobrze wpływa na nasze zdrowie podczas leczenia danych schorzeń. Przykładowo Zdrój Mieczysław jest silnie nasycony dwutlenkiem węgla, zawierając jednocześnie magnez, sód i wapń. Na pewno też kojarzycie „Muszyniankę”, szerzej dostępną w sklepach. Jeśli jednak już mówimy o dwutlenku węgla, to warto wspomnieć, iż pod ziemią Krynicy-Zdrój odkryto duże suche złoża tego gazu, które wykorzystuje się w kąpielach gazowych, które dobrze wpływają na układ krwionośny. Krynica-Zdrój ma zatem idealne warunki naturalne, aby jak najlepiej pełnić funkcję uzdrowiska. Oczywiście nie zabraknie tu innych zabiegów leczniczych i regenerujących. Co więcej, jeśli lubimy relaks poprzez aktywność idealnym rozwiązaniem będzie dla nas fitness, aerobik lub zumba.

Otwarcie nowego hotelu w Krakowie

TuWypoczniesz.pl.

Otwarcie nowego hotelu w Krakowie

Prace wykończeniowe w czterogwiazdkowym BEST WESTERN PLUS Q Hotel w Krakowie dobiegają końca. Już w kwietniu br. do dyspozycji gości zostaną oddane m.in. 154 pokoje, trzy sale konferencyjne, restauracja, lobby bar oraz sala fitness. Będzie to już czwarty obiekt sieci Best Western zlokalizowany w Krakowie.

Bliskość centrum miasta i bezpośrednie sąsiedztwo (50 m) nowo otwartego Centrum Kongresowego ICE – to wyróżniki obiektu położonego przy ul. Wygranej 6, które czynią jego ofertę atrakcyjną zarówno dla gości biznesowych, jak i turystów. Obejmuje ona 154 w pełni wyposażone, klimatyzowane pokoje (w tym 17 pokoi o podwyższonym standardzie), apartament rodzinny oraz dwa pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Hotel oferuje również bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu oraz możliwość korzystania z sali fitness. Wizualizacje wnętrz obiektu już teraz dostępne są na stronie internetowej hotelu.

Znajdź nas na Facebooku