Listopadowy weekend pełen dinozaurów
Ponad 40 hektarów pełnych radości odkrywania przeszłości naszej planety czeka na rodzinnych odkrywców w Krasiejowie. W tym największym w Europie parku tematycznym można stanąć oko w oko z dinozaurem, odbyć podróż w Tunelu Czasu oraz dosłownie przenieść się w czasie w interaktywnym Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, podglądając obrazy z początków ludzkości. To dobre miejsce na twórcze spędzenie długiego weekendu.
– Dinozaury swą nazwę zawdzięczają greckim wyrażeniom „deinos”- straszny i „sauros”- jaszczur – opowiada dr Andrzej Boczarowski, jeden z konsultantów naukowych Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. - Od wieków fascynują ze względu na swoje niebywałe rozmiary, największe osiągały ponad 40 metrów długości, jednak nie wszyscy wiedzą, że znane są także gatunki niewiele większe od kury. Podczas gdy na lądzie panowały dinozaury, władzę w przestworzach przejęły pterozaury, czyli gady latające. Dzięki ażurowej budowie czaszki i pustych w środku kościach mogły szybować po niebie wypatrując zdobyczy. Tak naprawdę wiele znanych dzisiaj gatunków można zobaczyć właśnie u nas. W sumie w Krasiejowie prezentujemy 250 odwzorowanych 1:1 modeli niemal 70 gatunków prehistorycznych stworzeń. Wśród nich jest nie tylko odnaleziony w Krasiejowie Silezaur, o długości sięgającej 1,5 metra, ale także mięsożerny troodon, czy zamieszkujący lasy i bagna dzisiejszej Ameryki Północnej – Tyrannosaurus Rex.
Czy wiesz, że:
Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to największy w Europie park tematyczny. Na ponad 40 hektarach można odbyć wciągającą podróż w czasie, stając oko w oko z dinozaurami na terenie JuraParku oraz odkrywać dzieje naszych przodków w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Więcej informacji na temat jednej z największych atrakcji turystycznych Opolszczyzny na www.juraparkkrasiejow.pl
Czy paszcza T-Reksa musi być tylko straszna? W Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie okazuje się, że nie zawsze. Oprócz wiernie odtworzonego modelu jednego z najstraszniejszych bohaterów filmów o dinozaurach można znaleźć się także w jego paszczy w specjalnej instalacji przygotowanej na placu zabaw. – W Krasiejowie łączymy naukę z zabawą, dlatego oprócz zdobywania wiedzy z wykorzystaniem nowych technologii, na placu zabaw przygotowaliśmy wiele atrakcji, związanych tematycznie z naszą edukacyjną opowieścią, które nasi najmłodsi goście mogą eksplorować do woli – opowiada Anna Kokot z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Wśród atrakcji czeka jeden z największych w Polsce małpich gajów, czy gigantyczne huśtawki i wieże. Nie brakuje także warsztatów, gdzie pod opieką doświadczonych specjalistów najmłodsi mogą zgłębiać tajemnice paleontologii.
Rodzinna wyprawa do Krasiejowa to ogromna gratka nie tylko dla miłośników dinozaurów, na których czeka wyprawa kilkukilometrową ścieżką paleonotologiczną, gdzie można podziwiać dino-rekonstrukcje. To także możliwość wizyty w wyjątkowym oceanarium, w którym prezentowani są prehistoryczni mieszkańcy wód. W tym tajemniczym miejscu czeka nas m.in. spotkanie z niezwykle urokliwym żółwiem morskim, potężnym, mierzącym blisko 20 metrów długości megalodonem, rybopodobnym mozazaurem, czy też obdarzonym długą szyją płetwojaszczurem plezjozaurem. Co szczególnie istotne na terenie Parku wszystkie filmy prezentowane są w technologii 3D. Dzięki temu wizyta dostarcza znacznie większych emocji niż podczas odwiedzin standardowego muzeum.
Spotkaj swojego przodka
Jak wyglądał prehistoryczny pogrzeb? Jak świętowano ważne uroczystości u zarania dziejów ludzkości? To kilka pytań, na które odpowiedzi znajdą temponauci, czyli podróżnicy w czasie, zwiedzający Park Nauki i Ewolucji Człowieka. W tym naszpikowanym elektroniką muzeum, wykorzystano między innymi technologie, którymi posługuje się Tom Cruise w filmie „Raport mniejszości”. – Za ich pomocą możemy w bardziej angażujących sposób opowiadać o prehistorii w prosty i atrakcyjny sposób, na dodatek angażując samych zwiedzających do odkrywania wiedzy – opowiada Anna Kokot. – Na samym początku każdy z podróżujących do przeszłości zakłada specjalny hełm, w którym wbudowano nie tylko interaktywnego przewodnika i okulary do oglądania filmów 3D. To także niezwykły „gadżet”, który ma pomóc naszym gościom poczuć się jak najprawdziwsi podróżnicy promu cofającego się w przeszłość. Po wejściu do PNiEC czeka nas wizyta w hali odlotów, gdzie w oczekiwaniu na start będzie można przejrzeć się w interaktywnym lustrze ewolucji, pobawić się razem z dinozaurem, czy zobaczyć siebie w przyszłości. A to dopiero początek podróży w otworzonym w tym roku obiekcie. Odwiedzający zarówno JuraPark oraz nowe muzeum mogą liczyć na zniżkę. W przygotowaniach do wizyty z pewnością pomoże aplikacja mobilna Paleotest, która pomoże sprawdzić swoją wiedzę na temat prehistorii, a także umożliwia zwiedzanie ścieżki edukacyjnej z dinozaurami z wykorzystaniem audioprzewodnika odtwarzanego za pomocą smartfona. Więcej informacji o tym, jak zaplanować wyjazd do Krasiejowa można znaleźć na stronie www.juraparkkrasiejow.pl, w zakładce „zaplanuj wizytę”.
Źródło: InfoWire.pl
Tags: opolskie poza miastem