atrakcje turystyczne - województwo opolskie

Krasiejów stawia na przyszłość

TuWypoczniesz.pl.
4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (2 głosy)
Krasiejów stawia na przyszłość

2014 rok był dla Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie rekordowy. Otwarcie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, ponad ćwierć miliona gości, specjalna aplikacja mobilna i najwyższe turystyczne odznaczenie – Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. To jednak nie koniec inwestycji. W 2015 roku ruszą kolejne, które sprowadzą na Opolszczyznę kolejnych gości.

{module [641]}

Park Nauki i Rozrywki tworzą dzisiaj otwarty kilka lat temu JuraPark Krasiejów, gdzie można poznawać historię naszej planety od jej powstania po wymarcie dinozaurów. W jednym z najdłuższych na świecie kin 3d – w Tunelu Czasu – widzowie są świadkami stworzenia Świata - od Wielkiego Wybuch poprzez tworzenie się galaktyk, narodziny Ziemi aż do epoki triasu. Przez cały rok, także zimą, można podziwiać zrekonstruowane 1:1 dinozaury na ścieżce paleontologicznej wraz z niezwykłym pawilonem zbudowanym nad stanowiskiem prac naukowych, gdzie można przyglądać się krasiejowskim odkrywkom. Dalszą część opowieści w nowoczesnej formule prowadzi interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie, w którym dzięki nowoczesnym technologiom możemy poznać dzieje ludzkości, ze szczególnym uwzględnieniem prehistorii.– Podróż wehikułem czasu w naszym muzeum odbywa się przez cały rok – opowiada Anna Kokot z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Podróż rozpoczynamy od włożenia specjalnych kasków łączących w sobie okulary do oglądania projekcji w 3D, oraz specjalne głośniki, w których usłyszymy komendy audioprzewodnika dostosowane do miejsca, w którym jesteśmy. Tak naprawdę w okresie zimowym odwiedzają nas rodziny, które chcą aktywnie spędzić wolny dzień i połączyć możliwość wspólnego spędzania czasu z odkrywaniem tajemnic naszej planety. Niezależnie od wieku trudno się u nas nudzić. Bardzo często widzimy, że pozornie niezainteresowanych gości potem trudno oderwać i zaprosić do dalszego odkrywania naszych atrakcji.

  • Park
   Nauki
   i Rozrywki
   w Krasiejowie

  • ul. 1 Maja 10
   46-040 Krasiejów k. Opola
  • tel: +48 77 46 54 800,
  • www.juraparkkrasiejow.pl

Czy wiesz, że:

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to największy w Europie park tematyczny. Na ponad 40 hektarach można odbyć wciągającą podróż w czasie, stając oko w oko z dinozaurami na terenie JuraParku oraz odkrywać dzieje naszych przodków w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Więcej informacji na temat jednej z największych atrakcji turystycznych Opolszczyzny na www.juraparkkrasiejow.pl

Po rekordowym 2014 roku gospodarze parku ze Stowarzyszenia Delta planują już kolejne działania, które sprawią, że 2015 rok będzie jeszcze ciekawszy i… smaczniejszy. – Rozwój bazy gastronomicznej i plany związane z budową kompleksu hotelowego, to tylko początek naszych planów związanych z naszym terenem w Krasiejowie – wylicza Halina Kisiel, wiceprezes stowarzyszenia. – Już teraz w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka działa hostel, który przyjmuje wycieczki szkolne. Mamy tam 40 miejsc noclegowych przystosowanych do przyjęcia grup akademickich, czy szkolnych. Planujemy powstanie kompleksu hotelowego. Wynika to też z potrzeb naszych gości. Kompleks w Krasiejowie trudno już zwiedzić, szczególnie w rodzinnym gronie, w ciągu jednego dnia. Planujemy także stworzenie pola namiotowego i camperowego, aby goście z każdym portfelem znaleźli u nas ofertę właśnie dla siebie. Wszystko to robimy także z myślą o rozwoju Opolszczyzny i stworzeniu kolejnych miejsc pracy.

To jednak nie koniec inwestycji. Oprócz rozbudowy infrastruktury wspierającej bazę hotelową i gastronomiczną specjaliści, którzy pracują w Krasiejowie chcą też zaskoczyć zwiedzających w 2015 roku kolejnymi atrakcjami. Tym bardziej, że w 2015 roku JuraPark w Krasiejowie będzie świętować swój pierwszy poważny jubileusz – 5-lecie działalności. – Pojawi się m.in. rollercoaster, czyli specjalna kolejka górska znana z wielu zachodnich filmów z ogromnej dawki adrenaliny i podróży wagonikami po ogromnych serpentynach – mówi Damian Lichota, dyrektor zarządzający w Stowarzyszeniu Delta. – W przyszłości planujemy także poszerzenie naszej oferty związanej z rozrywką w wodzie. Mamy już plażę oraz miejsce przeznaczone do kąpieli, z którego chętnie korzystają w sezonie letnim nasi goście. Jednak dla nas to zdecydowanie za mało. Chcemy przygotować kompleks atrakcji wodnych, także z basenami, również w wersji krytej. Planujemy również inwestycje związane z rozwojem atrakcji edukacyjnych. W nich będziemy stawiać na przyszłość. Na spojrzenie w kosmos pozwoli nam budynek Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, który jest przygotowany do kolejnej inwestycji na pierwszym piętrze.

{module [649]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: opolskie poza miastem

Znajdź nas na Facebooku