atrakcje turystyczne - województwo pomorskie

Najciekawsze parki tematyczne w województwie pomorskim

Czyżykowska Iwona - .
3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.50 (3 głosy)

Podróż wśród prehistorycznych bestii stąpających kiedyś po ziemi czy spotkanie z morskimi stworzeniami sprzed tysięcy lat? A może wycieczka do Osady Gotów lub błądzenie wśród miniaturowych budowli? Przekonaj się, który z parków tematycznych Pomorza zachwyci Cię najbardziej.

Potężne dinozaury

Dinozaury możemy spotkać w dwóch miejscowościach województwa pomorskiego – w Łebie oraz w Malborku.

Park w Łebie jest pierwszym tego typu obiektem, który powstał w województwie pomorskim. Na obszarze 20 ha, podziwiać możemy około stu gatunków dinozaurów – od tych najmniejszych wielkości kilkudziesięciu centymetrów, po prawdziwe kilkunastu metrowe olbrzymy.

Na terenie parku znajduje się również grota, w której możemy zobaczyć jak wyglądało życie neandertalczyków, a także w jaki sposób chowali oni swoich zmarłych.

Jednak prawdziwą gratką dla maluchów i ich rodziców będzie możliwość przejechania się wozem rodem z popularnej kreskówki dla dzieci przedstawiającej życie jaskiniowców. Na najmniejszych turystów czeka także duży plac zabaw oraz zajęcia z animatorami pokazujące rzemiosła takie jak garncarstwo czy tkactwo.

Park w Malborku jest nieco mniejszy – na jego terenie znajduje się około 40 dinozaurów. Jednak są to modele animatroniczne, wykonane w skali 1:1. Po parku można poruszać się ciuchcią dla dzieci. Starsi mogą wybrać się na seans w kinie 5D.

  • Sea Park
   w Sarbsku

  • Sarbsk 39
  • 84-352 Wicko
  • tel: (+48) 502 206 270
  • www.seapark.pl/

Czy wiesz, że...

Sea Park jako pierwszy taki komercyjny obiekt w kraju prezentuje karmienie fok i ich trening medyczny, podobny jaki odbywa się w fokarium na Helu. Trening taki nie polega tylko na nauczeniu zwierząt pewnych czynności, ale ma za zadanie przyzwyczaić je do obecności człowieka w celu kontroli ich stanu zdrowia.W razie potrzeby można wówczas podać niezbędne lekarstwa lub witaminy,sprawdzić stan uzębienia lub pobrać krew.

Sea Park Sarbsk

Sea Park Sarbsk to kompleks rozrywkowy w Wicku, oddalonym około 10 km od Łeby. Tematycznie związany jest z historią i kulturą regionu Pomorskiego. Przestawia w ciekawy sposób faunę i florę mórz.

Kompleks składa się z kilku części tematycznych. Jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów jest pierwsze w Polsce komercyjne fokarium, gdzie podziwiać można występy tych niezwykłych zwierząt. Innym równie ciekawym miejscem na terenie Sea Park jest prehistoryczne oceanarium, w którym stajemy oko w oko z prehistorycznymi bestiami, rządzącymi oceanami i morzami miliony lat temu.

Oczywiście twórcy parku nie zapomnieli o współcześnie żyjących stworzeniach i stworzyli park makiet przedstawiających morską faunę. Figury zwierząt są naturalnej wielkości, dzięki czemu można w pełni podziwiać wszystkie okazy.

Park pełni też funkcje edukacyjne – na jego terenie znajduje się Muzeum Marynistyczne, gdzie gromadzone są pamiątki ukazujące historię, ale i kulturę związaną z Morzem Bałtyckim.

Cały świat w jednym miejscu – Kaszubski Park Miniatur

Kaszubski Park Miniatur to miejsce, gdzie możemy zobaczyć cały region w miniaturze. Budowle zostały przestawione w skali 1:25. Na terenie parku są zarówno domy o zabudowie charakterystycznej dla regionu, ale i latarnie morskie oraz inne budowle. Obok najbardziej rozpoznawanych obiektów z regionu i Polski twórcy parku zmniejszyli również Statuę Wolności, posąg Chrystusa z Rio, a także egipskiego Sfinksa. Park jest też doskonałym miejscem na rodzinne spotkanie przy grillu w lecie i ognisku zimą.

Gród Gotów Węsiory

Jest to propozycja dla osób, które lubią poznawać historię w nietypowy sposób. W grodzie przedstawione zostały warunki, w jakich żyli Gotowie – lud, który przyczynił się do upadku potęgi Cesarstwa Rzymskiego. Na terenie grodu organizowane są liczne inscenizacje, a każdy turysta ma możliwość samodzielnego przygotowania wyrobów z gliny czy spróbowania swoich sił w strzelaniu z ługu.

Tags: nad morzem atrakcje pomorskie Łeba Malbork

Znajdź nas na Facebooku