atrakcje turystyczne - województwo pomorskie

Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeża” Gdańsk – Oliwa

Czyżykowska Iwona - .
3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2 głosy)

Gdańsk to miasto pełne atrakcji, które warte są zobaczenia. Jednak w czasie zwiedzania tego przepięknego miasta dobrze pozwolić sobie na chwilę wytchnienia i udać się do miejsca, w którym wypoczniemy w towarzystwie zwierząt z całego świata w otoczeniu przepięknych widoków. Takim właśnie miejscem jest Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie umiejscowiony na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Ten malowniczo położony Ogród Zoologiczny jest największą placówką tego typu w naszym kraju. Może też poszczycić się dość długą historią, gdyż został otwarty w 1954 r. Ogród cały czas prężnie się rozwija, dzięki czemu dzisiaj, na obszarze 136 ha mamy okazję podziwiać blisko 200 gatunków zwierząt z całego świata.

  • Gdański
   Ogród
   Zoologiczny

  • ul. Karwieńska 3
  • 80-328 Gdańsk - Oliwa
  • tel: +48 (58) 552 1751
  • www.zoo.gd.pl

Czy wiesz, że...

W gdańskim zoo zobaczymy przedstawicieli prawie wszystkich grup zwierząt. Najwięcej jest ssaków i ptaków – po około 70 gatunków. Są również gady, płazy, a nawet bezkręgowce. Zoo najbardziej szczyci się hodowlą kondorów wielkich. To właśnie ta hodowla rozsławia Zoo w Oliwie na cały świat. Innymi ciekawymi obiektami na terenie ogrodu są: żyrafiarnia z żyrafami Rothschilda oraz lwiarnia utworzona specjalnie dla sprowadzonych w 2014 r. lwów angolskich.

Wybierając się do Zoo z małymi dziećmi warto wykupić dodatkowy bilet do Małego Zoo, gdzie każdy maluch może pogłaskać wybrane gatunki zwierząt, a także wziąć udział w ich karmieniu. W Małym Zoo mieszkają: kozy, lamy, owce, króliki, świnki morskie czy żółwie i miniaturowe kurki. Ta część ogrodu zoologicznego otwarta jest codziennie od maja do sierpnia, we wrześniu jedynie w weekendy. Przez okres jesienno-zimowy jest zamknięta.

Dużą atrakcją dla dzieci, szczególnie tych najmniejszych będzie również zwiedzanie w wózku, który można wynająć na terenie Zoo. Jazda w takim pojeździe sprawi też, że dziecko nie zmęczy się szybko chodzeniem i kontakt z naturą będzie dla niego prawdziwą przyjemnością. Z nieco starszymi dziećmi można wybrać się na przejażdżkę koleją z przewodnikiem – obowiązują trzy trasy o czasie przejazdu od 15 do 45 minut.

Na terenie Ogrodu można skorzystać także z innych atrakcji. W sezonie letnim organizowane są jazdy konne. Odwiedzając Zoo w lecie można też wyszaleć się na jednej z czterech tras w parku linowym Małpi Jar.

Tags: w mieście atrakcje pomorskie Gdańsk

Znajdź nas na Facebooku