atrakcje turystyczne - województwo pomorskie

Wakacyjny cel - Gdynia

TuWypoczniesz.pl.
4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1 głos)
Wakacyjny cel - Gdynia

Czyste powietrze, świetny klimat i bogata infrastruktura sprawia, że Gdynia staje się bardzo atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Rokrocznie zostaje wybierana miejscem docelowym wielu turystów.

Gdynia, jako jedno z miast Trójmiasta jest bardzo często pomijana – co jest wielkim błędem. Obok przesyconego turystami Gdańska i Sopotu, Gdynia ma wiele do zaoferowania. Każdy turysta przyjeżdżając do Gdyni ma okazję skorzystania z najpiękniejszych w kraju kortów tenisowych. Położone zaraz niedaleko morza oraz rezerwatu przyrodniczego Kępa Redłowska.

Mówiąc o pięknych krajobrazach nie sposób pominąć Bulwaru Nadmorskiego. Jest to jeden z najpiękniejszych nadmorskich traktów spacerowych. Zarówno mieszkańcy jak i turyści bardzo lubią taką intensywną formę relaksu.

Gdynia jest tak otwartym i rozwijającym się miastem, że wiele osób chętnie powraca do tego miejsca by znów skosztować namiastkę nadmorskiego klimatu. By wypoczynek był na najwyższym poziomie warto skorzystać ze specjalnych baz noclegowych.

Oprócz tego, że Gdynia należy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jest miastem aktywnie turystycznie. Baza noclegowa jest, więc zróżnicowana – od domków i pokoi dla rodzin, po ekskluzywne apartamenty przygotowanych dla ważnych osobistości. Niemniej jednak ilość gości wyrobiła w gdyńskich hotelach pewien standard, który zastaniemy w większości hoteli.

W większości hoteli zastaniemy bezpłatny dostęp do Internetu bezprzewodowego. W dzisiejszych czasach jest to standard nawet w restauracjach. Poza tym, w każdym pokoju możemy znaleźć telewizor z różnymi funkcjami, lodówkę, stanowisko do pracy czy zestaw powitalny. Nie wspominając o takich dodatkach jak SPA, siłownia czy sauny.

Czy wiesz, że...

Prawa miejskie Gdynia uzyskała 10 lutego 1926. Impulsem do rozwoju miasta była budowa portu, który powstał w celu zapewnienia Polsce dostępu do morskich szlaków i bazy marynarki wojennej wobec niepewnej sytuacji w Wolnym Mieście Gdańsku. Szybki napływ ludności i dynamiczny rozwój portu sprawiły, że w ciągu kilkunastu lat po nadaniu praw miejskich Gdynia ze wsi rybackiej przekształciła się w miasto zamieszkane przez 127 tys. osób (1939)*.

Źródło informacji: Gdynia - Wikipedia, wolna encyklopedia.

Takie wyposażenie jest spotykane w większości hoteli, wynika to z osiągnięcia pewnego poziomu konkurencji w tym mieście. Jest to bardzo korzystne dla turystów, dlatego warto w swoich wakacyjnych planach uwzględnić Gdynię. Piękno, urok i dostęp do morza sprawi, że wakacje spędzone właśnie tam będą należały do tych niezapomnianych.

Autor: Gabriela Rozmyslowicz http://www.bestwestern.pl/
Artykuł pochodzi z serwisu: Albercik.pl - darmowe artykuły do przedruku na strony www

W artykule wykorzystano:

Tags: w mieście nad morzem pomorskie Gdynia

Znajdź nas na Facebooku