atrakcje turystyczne - województwo pomorskie

Torus Triathlon In Da House w Gdańsku

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Triathlonowcy wkraczają do gdańskiej Alchemii

Wielofunkcyjny kompleks Alchemia w Gdańsku stanie się niebawem zimową stolicą triathlonu. 28 lutego w części rekreacyjno-sportowej obiektu odbędą się pierwsze w Polsce indoorowe zawody w tej dyscyplinie – Torus Triathlon In Da House. Organizatorem wydarzenia jest Torus, deweloper Alchemii, a patronuje mu m.in. Iwona Guzowska, sportsmenka i doświadczona zawodniczka.

Pod jednym dachem

28 lutego 2015 roku odbędzie się pierwsza edycja zawodów Torus Triathlon In Da House, których głównym organizatorem jest gdański deweloper Torus. Będzie to pierwsza tego typu impreza triathlonowa w Polsce odbywająca się pod dachem i kompleksowo łącząca trzy dyscypliny – pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie! Alchemia to wielofunkcyjny obiekt, który stwarza możliwości rozwoju nie tylko na polu biznesowym, ale także sportowym. Zawodami Torus Triathlon In Da House chcemy zapoczątkować cykl wydarzeń sportowych zachęcających do aktywności fizycznej, a jednocześnie dać możliwość sprawdzenia się w tej trudnej konkurencji w „domowych” warunkach – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus, organizatora zawodów. W TTIDH wystąpi 72 zawodników, pośród których znajdą się zarówno amatorzy, jak i zawodowcy oraz gwiazdy. Zmaganiom patronuje wielokrotna Mistrzyni Świata w kick-boxingu i boksie, a ostatnio zapalona triathlonistka Iwona Guzowska, której firma Torus towarzyszy już od dłuższego czasu podczas jej indywidualnych startów. Impreza ma się przyczynić także do upowszechnienia triathlonu, jako wszechstronnej i dostępnej dla każdego formy ruchu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, który poświęcany jest na budowę kondycji, wytrzymałości i formy. I edycja zawodów pozwoli na wyłonienie grupy zawodowych sportowców i amatorów, których Torus będzie wspierał podczas największych imprez triathlonowych w Polsce pod szyldem tworzącego się już Torus Triathlon Teamu.

Czy wiesz, że...

ALCHEMIA to wielofunkcyjny kompleks biznesowy zlokalizowany w Gdańsku. I etap inwestycji dostarczył 16,7 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. Oprócz tego, na powierzchni 4,6 tys. m kw. funkcjonuje ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, m.in. z basenami, klubem fitness, salą sportową i strefą wspinaczki, a całości dopełnia restauracja oferująca 4 kuchnie świata. W grudniu rozpoczęła się budowa II etapu inwestycji, który dostarczy ponad 21 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 3,9 tys. mkw. powierzchni towarzyszącej (usługowej), w ramach której powstać ma centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem, a także część handlowo-usługowa. Zakończenie budowy II etapu Alchemii planowane jest na IV kwartał 2015 roku. Cała inwestycja zaplanowana jest łącznie na 4 etapy w ramach których powstanie 6 wież biurowych z funkcjami dodatkowymi.

Alchemia w Gdańsku

Polska czołówka

72 zawodników startujących w zawodach podzielonych zostanie na kilka klasyfikacji: debiutanci, kobiety, mężczyźni, profesjonaliści oraz na kategorie wiekowe. Uczestnicy będą musieli pokonać 750 metrów na basenie, 20 kilometrów na rowerze stacjonarnym oraz 5 kilometrów na bieżni elektrycznej. Swój udział w zawodach zapowiedzieli już m.in.: Jakub Czaja (były Mistrz Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami), Daniel Formela (zawodnik MTB, Mistrz Polski w crossduathlonie) oraz Karolina Gorczyca (jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia). Chętni mogą wpisać się na listę poprzez stronę internetową www.torustriathlonteam.pl. Tam też dostępny jest regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące zawodów.

Źródło: InfoWire.pl

Tags: w mieści pomorskie Gdańsk

Znajdź nas na Facebooku