atrakcje turystyczne - województwo pomorskie

Zawody triathlonowe w gdańskiej Alchemii

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

28 lutego wielofunkcyjny kompleks Alchemia w Gdańsku stał się areną triathlonowej rywalizacji. Zawodnicy walczyli na sprinterskim dystansie – 750 m do przepłynięcia w basenie, 20 km do przejechania na rowerze stacjonarnym oraz 5 km do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej. Były to pierwsze tego typu zawody w Polsce rozgrywane pod dachem.

{module [641]}

Zima treningowa

Triathlon to bardzo wymagająca dyscyplina, łącząca ze sobą 3, niełatwe do połączenia ze sobą konkurencje - pływnie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Ponieważ część pływacka odbywa się w otwartych akwenach, triathlonowcy okazję do startów w zawodach w Polsce mają tylko latem, a zimę wykorzystują raczej do ciężkich treningów i budowania formy. Sprawdzanie się w warunkach rzeczywistej rywalizacji jest jednak istotnym elementem każdej dyscypliny, dlatego trenujący triathlon w okresie zimowym szukają często alternatywnych możliwości, jak biegi przełajowe czy zimowe duathlony. Od teraz nie będą jednak musieli szukać. W kompleksie Alchemia w Gdańsku, w którym obok biur funkcjonuje centrum rekreacyjno-sportowe m.in. z basenami, klubem fitness i halą sportową odbyły się pierwsze w Polsce zawody triathlonowe pod dachem – Torus Triathlon In Da House. Wśród 72 startujących byli zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Impreza zapewniła ciekawy poziom rywalizacji sportowej przyciągając też fanów oraz sympatyków tego sportu. – Alchemia stwarza możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach - biznesowej, zawodowej, ale jak widać także sportowej. Zawodami Torus Triathlon In Da House chcemy nie tylko popularyzować triathlon, jako dyscyplinę, ale także upowszechniać aktywność sportową i zdrowy tryb życia, które są przecież w zasięgu każdego. Bardzo się cieszę, że tyle osób podjęło wyzwanie - do 100% frekwencji zabrakło nam 1 zawodnika. Niesamowite okazało się również zaangażowanie samych zawodników. Wielu z nich na długo przed imprezą, ale i chwilę przed jej rozpoczęciem podpowiadało, wyjaśniało i angażowało się w realizację imprezy, za co chciałabym serdecznie podziękować. Była to pierwsza tego typu impreza, ale z pewnością nie ostatnia – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus, organizatora zawodów.

Galeria zdjęć z zawodów triathlonowych w gdańskiej Alchemii

Więcej zdjęć w galerii: Torus Triathlon In Da House w Gdańsku

Wyzwania nie tylko dla zawodników

Organizacja zawodów triathlonowych to jednak zawsze duże wyzwania logistyczne, nie mniejsze było w przypadku zawodów odbywających się w budynku. - Największe wyzwanie stanowiły techniczne aspekty, jak pomiar odległości. Jeśli chodzi o pływanie, to dystans 750 metrów wyznacza 30 długości, ale trzeba było jeszcze zminimalizować ryzyko pomyłki zawodnika. Nieco trudniej było już z rowerami. Początkowo chcieliśmy umożliwić zawodnikom start na ich własnych rowerach, które umieszczałoby się w trenażerach, ale okazało się, że nie wszyscy startujący dysponują odpowiednim sprzętem. Postanowiliśmy więc, że rowerowa rywalizacja przeprowadzona zostanie na rowerach spinningowych, wyposażonych w urządzenia do rejestrowania przejechanej odległości. To była pierwsza tego typu impreza w Polsce, więc przecieraliśmy szlaki. Z kolejnymi edycjami będzie już pewnie łatwiej – powiedziała Iwona Guzowska, sportsmenka, Mistrzyni Świata w kicboxingu, tym razem występująca w roli dyrektora sportowego imprezy. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja grupy PRO (zawodowców) oraz grupy Kobiet, którym kibicowała też największa liczba zainteresowanych.

Relacja z Torus Triathlon In Da House w Gdańsku

WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

KATEGORIA K30

 • I miejsce: Anna Wiśniewska - czas 01:11:00 - K11
 • II miejsce: Katarzyna Klucznik - czas 01:16:41- K5
 • III miejsce: Magdalena Kluba - czas 01:23:00 - K1

KATEGORIA K30+

 • I miejsce: Joanna Wdowczyk - czas 01:17:48 - K12
 • II miejsce: Magdalena Zawalska - czas 01:24:30 - K3
 • III miejsce: Ilona Bollin - czas 01:26:50 - K9

KATEGORIA M25

 • I miejsce: Dawid Dybuk - czas 01:11:09 - Z1
 • II miejsce: Milan Marzec - czas 01:19:02 - D12
 • III miejsce: Marek Buga - czas 01:24:15 -Z12

KATEGORIA M30

 • I miejsce: Radek Buszan - czas 54:38 - C12.
 • II miejsce: Daniel Stasiewicz - czas 0:56:54 - N12
 • III miejsce: Łukasz Turczyński - czas 01:01:38 - N3

KATEGORIA M35+

 • I miejsce: Marcin Waniewski - czas 54:44 - Z8
 • II miejsce: Marek Piekarski - czas 56:39 - C3
 • III miejsce: Andrzej Humiński - czas 58:02 – C4

PRO

 • I miejsce: Daniel Formela - czas 51:00 - PRO8
 • II miejsce: Kamil Magott - czas 51:30 - PRO3
 • III miejsce: Małgosia Szczerbińska - czas 52:00 - PRO1

PATRONI MEDIALNI TTIDH: Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Live & Travel, , anywhere.pl, akademiatriathlonu.pl, triathlonsport.pl, magazyn TRIATHLON

PARTNERZY TTIDH: Garmin, HUBB, ALE, Aquastacja, Fitstacja, Sportstacja

Źródło: InfoWire.pl

Tags: sport w mieści pomorskie Gdańsk sporty ekstremalne triathlon

Znajdź nas na Facebooku