atrakcje turystyczne - województwo pomorskie

Z rodziną nad Bałtyk

Śliwa Anna - .
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Rodzinne wczasy nad polskim morzem

Wiele rodzin, szczególnie tych z małymi dziećmi zadaje sobie co roku pytanie, gdzie spędzić wakacje. W takiej sytuacji odpowiedź nie należy do najłatwiejszych. Miejsce takie spełniać musi szereg wymogów, zapewniać komfort, bezpieczeństwo, potrzebne udogodnienia a jednocześnie powinno znajdować się nieco na uboczu by nadmierny ruch nie zakłócał rodzinnego odpoczynku, szczególnie tego nad morzem. Najmłodsi uwielbiają zabawy na plaży, morskie kąpiele i skoki przez fale. Rodzice zaś na pewno z chęcią poleniuchują trochę w słonecznych promieniach, oraz odpoczną w wygodnym i cichym domku nad Bałtykiem.

Choć w ofertach biur podróży i reklamach aż roi się od egzotycznych wczasów dla rodzin to co roku niesłabnącą popularnością cieszy się Bałtyk. Wpływa na to wiele czynników, które przy wypoczynku z dziećmi mają niebagatelny wpływ na bezstresowe przeżycie urlopu. Rodzice wolą polskie Wybrzeże ze względu na brak barier językowych przy kontaktach na przykład ze służbą zdrowia. Daje to poczucie bezpieczeństwa na wypadek nagłej choroby czy urazu. W przypadku dzieci brak tej bariery jest także bardzo ważny w organizacji wolnego czasu. Kina, teatry, organizowane na plaży zajęcia, festiwale i koncerty to doskonałe uzupełnienie pobytu nad morzem. A dzieci na pewno będą się lepiej bawić w znanym sobie otoczeniu, a nie wśród wielojęzycznego gwaru.

Mimo, że Bałtyk nie należy do najcieplejszych mórz w Europie to tutejsze plaże mają wiele uroku. Piaszczyste, bezpieczne i stosunkowo czyste są idealne na rodzinny wypoczynek. W końcu wiele osób decyduje się na wyjazd nad polskie morze bo jest ono po prostu najłatwiej dostępne komunikacyjnie. Szczególnie atrakcyjny pod tym względem jest rejon na północ od Trójmiasta czyli okolice Władysławowa. Mają one połączenie, czasem bezpośrednie, czasem z przesiadką w Gdańsku właściwie z każdym rejonem kraju. Otwarcie przez Ryanair lotów do Gdańska z Krakowa, Wrocławia czy Warszawy (Modlina) oraz kursujący na trasie z Warszawy (oraz docelowo z Krakowa i Katowic) pociąg Pendolino pozwoliły nie tylko na znaczne skrócenie dojazdu ale także, przy odpowiednio wczesnym zakupie biletów na znaczne obniżenie ceny podróży.

    • Szybka i tania podróż nad polskie morze

Czy wiesz, że...

Czas potrzebny na dotarcie nad polskie morze z południa Polski oraz z jej części centralnej znacznie się skrócił. Linie lotnicze Ryanair od 1 czerwca 2015 roku uruchomiły połaczenie lotnicze z Krakowa do Gdańska. Od 1 lipca 2015 roku do Gdańska będzie można przylcieć również z Gdańska. Natomiast z lotniska Warszawa (Modlin) codziennie rano i wieczorem startują samoloty lini Ryanair realizując połączenie lotnicze pomiędzy Warszawą (Modiln) a Gdańskiem. Ceny biletów na tych trasach rozpoczynają się od 19 zł.

Okolice Władysławowa to tereny bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Zatoka Pucka, dzięki swemu położeniu nagrzewa się znacznie szybciej i woda jest tu cieplejsza niż w innych częściach Wybrzeża. Dużym ośrodkiem, wokół którego koncentruje się życie jest Władysławowo. Gwarny kurort, którego peryferyjne dzielnice takie jak na przykład Chłapowo zapewniają ciszę i spokój przy jednoczesnej bliskości wszelkich potrzebnych udogodnień. Są tu też miejsca, które mogą stać się celem ciekawych wycieczek w razie niepogody. Leżący niedaleko Jastrzębiej Góry Przylądek Rozewie to najdalej na północ wysunięty punkt Polski. Ogromną popularnością cieszy się także Hel z kurortami Jastarnia i Jurata czy fokarium, które na pewno wzbudzi wielki entuzjazm najmłodszych.

Domki letniskowe w Chłapowie k. Władysławowa

Kontakt: tel: +58 674 23 33, tel. kom.: +48 513 028 043 (zobacz szczegóły oferty)

Równie często jak „dokąd” pojawia się pytanie „gdzie zamieszkać”. Wydaje się, że najlepszą opcją przy wypoczynku rodzinnym jest wynajęcie domku letniskowego. Nie należy ich już kojarzyć z siermiężnym wyposażeniem. To bardzo wygodne, ciepłe i czyste apartamenty zapewniające komfort, wygodę oraz tak pożądaną odrębność od innych wczasowiczów. Domki nad Bałtykiem w Chłapowie są doskonale położone, w cichej okolicy, a jednocześnie w pobliżu udogodnień takich jak sklepy czy kino. Także sam ośrodek jest świetnie przystosowany do rodzinnych wczasów. Znajdują się tu obiekty rekreacyjne i place zabaw. Niebagatelną rolę odgrywa też fakt, że w przypadku wczasów rodzinnych koszt wynajęcia domku w przeliczeniu na osobę jest znacznie niższy od pokoju w pensjonacie czy hotelu.

Zastanawiając się więc nad wyborem miejsca na rodzinny urlop warto w pierwszej kolejności zwrócić się ku najbardziej oczywistej opcji jaką jest poznanie polskiego wybrzeża Bałtyku. To doskonały wybór na start i być może punkt wyjścia do późniejszych dalszych wyjazdów.

{module [646]}

Tags: nad morzem pomorskie wypoczynek wakacje Bałtyk Właysławowo lato

Znajdź nas na Facebooku