atrakcje turystyczne - województwo pomorskie

Marbruk Triathlon Charzykowy 2015

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Marbruk Triathlon Charzykowy 2015

Już 13 czerwca odbędzie się Marbruk Triathlon Charzykowy 2015, podczas którego do rywalizacji stanie kilkuset zawodników startujących na czterech dystansach. Zawody, wchodzące w skład cyklu Enea Tri Tour, zostaną rozegrane w niewielkiej, malowniczej miejscowości. Najważniejszym elementem zbliżających się zawodów będzie rywalizacja na dystansie supersprintu, w ramach której rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski.

{module [640]}

Marbruk Triathlon Charzykowy 2015 rozegrany będzie w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Na wyjątkowy klimat w Charzykowach wpływają urokliwe okolice Jeziora Charzykowskiego oraz otoczenie Borów Tucholskich, czy Zaborskiego Parku Narodowego.

- Charzykowy to magiczne miejsce, gdzie człowiek może na chwilę zapomnieć o zgiełku zatłoczonych ulic wielkich miast i cieszyć się otaczającą go przyrodą – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour. – Zawodnicy na pewno docenią krystalicznie czyste jezioro, w którym odbędzie się etap pływacki, a podczas tras rowerowych i biegowych będą mieli możliwość podziwiania malowniczej okolicy. Wytyczona wzdłuż wybrzeża jeziora trasa, zapewni zawodnikom kontakt z pięknem otaczającej natury – dodaje.

Każdy miłośnik triathlonu odnajdzie w trakcie tych zawodów coś dla siebie. Zostaną one rozegrane aż na czterech dystansach. Najkrótszym z nich jest supersprint, podczas którego uczestnicy będą musieli pokonać 600 m wyznaczonej trasy pływackiej, a następnie 15 kilometrową pętlę rowerową, żeby zakończyć wyścig 3-kilometrowym etapem biegowym. Na tym dystansie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski, które będą niezwykle widowiskowe dla kibiców szukających sportowych wrażeń. Zdecydowanym faworytem mistrzowskiej rywalizacji jest wracający po dłuższej przerwie Sylwester Kuster, jednakże nie brakuje innych kandydatów do zwycięstwa. Osoby pragnące podjąć rywalizację na dłuższych dystansach, mają do wyboru odcinki 56,5 km oraz 112,95 km.

Imprezę na Jeziorem Charzykowskim rozpocznie duathlon dzieci, który odbędzie się w piątek 12 czerwca. Do pokonania będzie dystans biegowy 200 m (dla dzieci 7-9 lat) lub 100 m (dla dzieci 3-6 lat). Następnie odpowiednio 1000 m i 500 m rowerem. Na koniec znowu rywalizacja na trasie biegowej o tych samych długościach, jak podczas pierwszego etapu.

    • Enea

Czy wiesz, że...

15 tysięcy zawodników, ponad 50 tysięcy kibiców, setki kilometrów w wodzie, na rowerze i biegiem to zapowiedź sezonu 2015, czyli 9 imprez triathlonowych w ramach cyklu Enea Tri Tour. To także Mistrzostwa Polski, których poszczególne konkurencje rozgrywane będą w ramach imprez cyklu oraz ogłoszenie Mistrzostw Europy ETU na dystansie długim w 2016 r. Jednak triathlon to przede wszystkim sport gdzie obok zawodowców ramię w ramię startują amatorzy, którzy pokonując siebie i swoje słabości udowadniają, że treningi i starty w triathlonie zmieniły pozytywnie ich życie.

- Duathlon dzieci podczas Marbruk Triathlon Charzykowy to świetna okazja do promowania zdrowego stylu życia wśród najmłodszych – komentuje Olga Fasiecka, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Enei. – Nasza firma przygotowała również wiele innych atrakcji zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Tym pierwszym chcemy przekazać jak najwięcej pozytywnej energii do rywalizacji, tych drugich zachęcić do wspólnego kibicowania. Zapraszamy do naszej strefy ENERGIA + Aktywne życie na każdej z imprez cyklu Enea Tri Tour – dodaje.

- Cieszymy się, że tak dynamicznie rozwijająca się dyscyplina jaką jest triathlon zagości w Charzykowach. Działamy w tym regionie od wielu lat i jesteśmy przekonani, że Charzykowy przypadną dla gustu wszystkim miłośnikom triathlonu – mówi Przemysław Gliszczyński z firmy Marbruk – Malowniczy krajobraz, przyjaźni ludzie oraz pełen profesjonalizm - z tym spotkają się triathloniści podczas najbliższego weekendu. Sportowców zachęcamy do udziału, a wszystkich pozostałych do żywiołowego dopingowania rywalizującym zawodnikom – dodaje.

Enea Tri Tour 2015 będzie klasyfikować zawodników według osiągnięć uzyskanych w poszczególnych zawodach. Liczba punktów możliwych do uzyskania w rywalizacji będzie uzależniona m.in. od wybranego przez nich dystansu. Warunkiem uczestnictwa w Enea Tri Tour jest start w co najmniej 3 z 7 imprez. Uroczyste zakończenie sezonu odbędzie się w październiku na specjalnej gali. Nagrodą całego cyklu jest samochód Volvo V40 Cross Country ufundowany przez Firmę Karlik Autoryzowanego Dealera Volvo w Poznaniu i w Wielkopolsce.

Szczegóły dotyczące imprezy dla dzieci można znaleźć pod adresem: http://triathloncharzykowy.pl/info/bieg-dzieci

Zapisów na duathlon dzieci można dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: http://sts-timing.pl/triathloncharzykowy/dzieci/index.php

{module [651]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: atrakcje pomorskie Kaszuby triathlon

Znajdź nas na Facebooku