atrakcje turystyczne - województwo wielkopolskie

Zimowa Enea Olimpiada Sportu w poznańskiej Arenie

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Zimowa Enea Olimpiada Sportu w poznańskiej Arenie

Kilkaset dzieci z 30 poznańskich szkół podstawowych weźmie udział w zimowej edycji projektu Enea Olimpiada Sportu. Uczniowie w środę (9 grudnia) na cały dzień opanują halę Arena w Poznaniu. Poprzez radość i zabawę Enea chce zachęcić uczniów do aktywności sportowej. W trakcie imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs ENERGIA + Aktywne szkoły, w którym główną nagrodą jest bon na sprzęt sportowy o wartości 10 tys. zł.

{module [640]}

- Olimpiada to zabawa w sport. Chcemy pobudzić dzieci do aktywności fizycznej. Oprócz zawodów czeka na nich wiele pozasportowych atrakcji - powiedział Robert Rakowski, prezes klubu Energetyk, odpowiedzialny za projekt Enea Akademia Sportu.

Uczniowie będą rywalizować w takich konkurencjach jak: Choinka, Bieg z workiem św. Mikołaja i Workowe Sanie Mikołaja. Czas dzieci między konkurencjami wypełnią gry, malowanie twarzy i zabawa na dmuchanych zamkach.

Podczas Olimpiady wręczone zostaną nagrody w konkursie ENERGIA + Aktywne szkoły. Konkurs skierowany był do placówek zaangażowanych w Enea Akademię Sportu. Trzy najlepsze szkoły otrzymają w środę bony na sprzęt sportowy o wartości do 10 tys. zł. Fundatorem nagród jest Fundacja Enea.

W trakcie imprezy dzieci odwiedzą Ambasadorzy Enea Akademii Sportu: pływak Kacper Majchrzak oraz maratończyk Przemysław Walewski.

- Bohaterami imprezy są dzieci, a profesjonalni sportowcy mają być dla nich wzorem i motywacją. Ich rolą jest pokazanie jak bezpiecznie uprawiać różne dyscypliny – dodał Robert Rakowski, prezes Energetyka.

    • Enea

Czy wiesz, że...

Fundacja Enea powstała w kwietniu 2014 roku, aby realizować politykę zaangażowania społecznego Grupy Enea udzielając wsparcia projektom społecznym. Kluczowe obszary działania Fundacji Enea to rozwój dzieci i młodzieży, aktywizacja obszaru sportu i promocja zdrowego trybu życia.

Na zakończenie Olimpiady uczestnicy otrzymają medale przypominające kształtem płatek śniegu oraz pamiątkowe dyplomy.

Zawody Enea Olimpiada Sportu są częścią szerszego projektu o nazwie Enea Akademia Sportu realizowanego przez Fundację Enea. Celem Akademii jest wspieranie inicjatyw umożliwiających dzieciom i młodzieży uprawianie sportu oraz dających szansę na rozwój poprzez aktywność fizyczną.

{module [651]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: atrakcje zima Poznań Wielkopolska

Znajdź nas na Facebooku