atrakcje turystyczne - województwo zachodniopomorskie

Triathlon Kołobrzeg - jedyny w Polsce rozgrywany na pełnym morzu

TuWypoczniesz.pl.

Triathlon Kołobrze

Pomimo podobnej do zeszłorocznej aury (deszcz, wiatr), zawodnicy startujący w Triathlonie Kołobrzeg uznali drugą edycję tej imprezy za wyjątkowo udaną. Była to trzecia odsłona cyklu Enea Tri Tour.

Pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy walczący o Mistrzostwo Polski w duathlonie. Po pokonaniu 10 km trasy biegowej, 40 km etapu rowerowego i ponownie 5 km biegiem najlepszym zawodnikiem okazał się Łukasz Kalaszczyński, zawodniczką Dominika Kozak.

Klimatyczny triathlon w Kołobrzegu

TuWypoczniesz.pl.

Klimatyczny triathlon w Kołobrzegu

Bardzo dobre opinie po zeszłorocznym debiucie sprawiły, że w ramach tegorocznego Triathlonu Kołobrzeg rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w duathlonie oraz Mistrzostwa Polski Weteranów na dystansie olimpijskim. W nadmorskim kurorcie wystąpią m.in. Kacper Adam, Paulina Kotfica, czy Martyna Chlebosz. Zapraszamy 21 czerwca na plażę w Kołobrzegu.

Impreza rozpocznie się od mocnego uderzenia. Pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy walczący o Mistrzostwo Polski w duathlonie. W wyścigu o tytuł mistrzowski pokonają 10 km trasy biegowej, 40 km etapu rowerowego i 5 km biegiem. Tuż po duathlonie swoją rywalizację rozpoczną triathloniści. Najpierw wystąpią zawodnicy startujący na dystansie sprinterskim (750 m/20 km/5 km), a chwilę po nich sportowcy na dystansie olimpijskim (1500 m/40 km/10 km). Święto triathlonu w Kołobrzegu zakończy rywalizacja o Mistrzostwo Polski Weteranów na dystansie olimpijskim, która corocznie przyciąga wielu pasjonatów triathlonu z całej Polski.

Znajdź nas na Facebooku