atrakcje turystyczne - województwo zachodniopomorskie

Triathlon Kołobrzeg - jedyny w Polsce rozgrywany na pełnym morzu

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Triathlon Kołobrze

Pomimo podobnej do zeszłorocznej aury (deszcz, wiatr), zawodnicy startujący w Triathlonie Kołobrzeg uznali drugą edycję tej imprezy za wyjątkowo udaną. Była to trzecia odsłona cyklu Enea Tri Tour.

Pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy walczący o Mistrzostwo Polski w duathlonie. Po pokonaniu 10 km trasy biegowej, 40 km etapu rowerowego i ponownie 5 km biegiem najlepszym zawodnikiem okazał się Łukasz Kalaszczyński, zawodniczką Dominika Kozak.

{module [640]}

- Cieszę się, że dzisiaj zdobyłem mistrzostwo Polski. Lubię się ścigać z mocnymi zawodnikami, a tak dzisiaj było – mówił Łukasz Kalaszczyński, świeżo po zdobyciu tytułu. – Jeżeli uda mi się utrzymać tak wysoką dyspozycję, to moim następnym celem są Mistrzostwa Polski na dystansie 56,5km w Szczecinie – dodaje.

Efektowny dystans sprinterski (750 m/20 km/5 km) pierwszy ukończył Tomasz Domagała z czasem 01:05:46, pierwszą zawodniczką na mecie była Agata Sobielga z czasem 01:19:59. Miejsca drugie i trzecie zajęli: Jakub Kubiński i Maja Rycak oraz Jacek Jankowski i Marta Olczak.

Swoją doskonałą dyspozycję potwierdził Kacper Adam (Enea Tri Tour Team) – Mistrz Polski na dystansie 112,95 km oraz rekordzista Polski z Bahrajnu na tym samym dystansie. Dystans olimpijski (1500 m/40 km/10 km) ukończył z czasem 02:05:54.

- Triathlon Kołobrzeg idealnie wpasował się w przygotowania do głównej imprezy sezonu w Polsce, jaką będzie dla mnie Enea Challenge Poznań – podkreśla. – Dzisiejsze zawody to tylko przetarcie przed najważniejszymi startami w tym sezonie. Szczyt formy szykuję na Enea Challenge Poznań, gdzie chcę pokazać najlepszym zawodnikom na świecie jak ścigamy się tutaj, w Polsce – dodaje Kacper Adam. Drugie miejsce zajął Łukasz Lis z czasem 02:09:44, trzecie Christopher Pietruczuk z czasem 02:12:38.

Ostra rywalizacja rozegrała się pomiędzy paniami na dystansie olimpijskim. Pierwsza na metę dotarła Paulina Kotfica z czasem 02:16:48, tuż za nią przybiegła Joanna Sołtysiak (02:24:34) oraz Martyna Chlebosz (02:40:03).

    • Enea

Czy wiesz, że...

15 tysięcy zawodników, ponad 50 tysięcy kibiców, setki kilometrów w wodzie, na rowerze i biegiem to zapowiedź sezonu 2015, czyli 9 imprez triathlonowych w ramach cyklu Enea Tri Tour. To także Mistrzostwa Polski, których poszczególne konkurencje rozgrywane będą w ramach imprez cyklu oraz ogłoszenie Mistrzostw Europy ETU na dystansie długim w 2016 r. Jednak triathlon to przede wszystkim sport gdzie obok zawodowców ramię w ramię startują amatorzy, którzy pokonując siebie i swoje słabości udowadniają, że treningi i starty w triathlonie zmieniły pozytywnie ich życie.

Natomiast w Mistrzostwach Polski Weteranów na dystansie olimpijskim bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Dobrzański (02:23:56). Pierwsze miejsce na podium wśród weteranek zdobyła Hanna Sokołowska (03:02:28). Natomiast w rywalizacji mężczyzn wicemistrzem Polski został Jakub Ruciński (02:24:34), a trzecie miejsce zajął Adam Turowiec (02:33:34).

Następna odsłona cyklu Enea Tri Tour już 5 lipca w Szczecinie. W ramach Triathlonu Szczecin zawodnicy będą startować na dwóch dystansach – 56,6km oraz 112,95km. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja na popularnej „ćwiartce”, ponieważ będą to Mistrzostwa Polski na tym dystansie. {module [651]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: atrakcje triathlon Kołobrzeg

Znajdź nas na Facebooku