Tu wypoczniesz nad jeziorem

Atrakcje z etykietą ‘Wypoczynek nad jeziorem’

Do stolicy polskiej żeglugi! Mikołajki witają!

Mikołajki - stolica polskiej żegługi

Dziś wybierzemy się na wycieczkę do Mikołajek, które stanowią główne centrum turystyki na Mazurach. Położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nazywane są nierzadko (podobnie jak Giżycko) Stolicą Mazurskiej Żeglugi. Niewielkie, bo liczące niespełna 9 km2, miasteczko otoczone jest urokliwymi miejscami. Wokoło rozciągają się wody jezior, lasy oraz przepiękne krajobrazy.

Energa Sailing

8 miast, 800 uczestników, 6300 godzin zajęć. Te liczby to najprostsze podsumowanie tego, co czeka uczestników kolejnej odsłony Energa Sailing, największego w Polsce programu edukacji żeglarskiej prowadzonego przez Grupę Energa i Polski Związek Żeglarski. Tegoroczna edycja poszerzona została o dwa kolejne miasta, pilotażowy program szkolenia w windsurfingu oraz dodatkowe szkolenie nauczycieli. Nabór do programu będzie prowadzony na stronie internetowej Energa Sailing i potrwa do 22 lutego.

Hej Mazury, jak Wy cudne!

Wypoczynek na Mazurach

Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Jako miejsce wypoczynku, cieszą się one równie ogromną popularnością jak morze oraz góry. Każdego roku w okresie wakacyjnym na Mazury przyjeżdżają tysiące turystów, aby oderwać się choć na kilka dni od hałasu i zgiełku miasta. Pełną piersią oddychają tu nie tylko Polacy, ale także obcokrajowcy. Co zatem skrywają Mazury i czym zachwycają nie tylko gości, ale i mieszkańców?

Jak country, to tylko w Mrągowie

Czwartym przystankiem naszej podróży po Mazurach jest Mrągowo. Polska stolica country jest znana niemal na całym świecie! Skoro przyciąga gości z odległych zakątków globu, każdy z nas powinien osobiście sprawdzić co takiego skrywa owe miasteczko. Nie zwlekajmy więc i wybierzmy się na przechadzkę uliczkami Mrągowa.

Kaskada Soły: cztery malownicze zalewy wzdłuż biegu Soły

Jezioro Miedzybrodzkie

Soła w całej swej okazałości jest pierwszy dużym prawobrzeżnym dopływem Wisły, niestety o wielkiej sile powodziowej. Te uwarunkowania przyczyniły się do bardzo dużej ingerencji człowieka w jej bieg, ale i wykorzystania jej potencjału.

Mobilne centrum nauki odwiedzi 10 miast w całej Polsce

Mobilne centrum nauki odwiedzi 10 miast w całej Polsce

Blisko 1,5 tys. lekcji szkolnych dotyczących prądu elektrycznego odbyło się w ramach V edycji programu „Planeta Energii”. W organizowanym przez Grupę Energa konkursie edukacyjnym wzięło udział niemal 500 nauczycieli i prawie 6 tys. uczniów z całej Polski. W tym roku w ramach konkursowych zadań dzieci wykonywały makiety elektrowni, uczyły się udzielania pierwszej pomocy, pisały wiersze, przygotowywały dramy i realizowały wiele innych pomysłów. Autorzy najciekawszych i najbardziej kreatywnych lekcji zostaną nagrodzeni dwudniową wizytą mobilnego centrum nauki „Planeta Energii”.

Nad wodę do Małopolski

Nad wodę do Małopolski

Małopolska kojarzona jest przede wszystkim z górami i kilkoma wyjątkowej klasy zabytkami jak Kraków, Wieliczka czy Bochnia. A tymczasem to także region, w którym można spędzić czas nad wodą. Rzeki i jeziora Małopolski to zarówno miejsce dla wodniaków jak i osób chcących poleżeć trochę na plaży, a nawet zażyć nieco ochłody w zimnych odmętach. A to wszystko w przepięknej górskiej scenerii i z możliwością połączenia ze spacerami po okolicy oraz zwiedzaniem ciekawych miejsc.

Największy w Polsce programu edukacji żeglarskiej dla najmłodszych

Startuje nabór do 3. edycji Energa Sailing

Podczas wspólnej konferencji prasowej Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa zainaugurowano kolejną edycję Energa Sailing – największego w Polsce programu edukacji żeglarskiej dla najmłodszych. Przedstawiono też program wsparcia zawodników kadry narodowej PZŻ Energa Sailing Team Poland, przygotowujących się do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W spotkaniu udział wziął Minister Sportu i Turystyki, Andrzej Biernat.

Słońce, dziewczyna oraz Solina

Jezioro Solińskie

Jedyne takie miejsce, jedyna taka tama. Miejsce wypoczynku tysięcy osób: rodzin z dziećmi, starszych, miłośników gór, a także sportów wodnych. To właśnie Jezioro Solińskie, zwane potocznie Soliną od nazwy miejscowości nad nim położonej.

Startuje nabór do 3. edycji Energa Sailing

Startuje nabór do 3. edycji Energa Sailing

8 miast, 800 uczestników, 6300 godzin zajęć. Te liczby to najprostsze podsumowanie tego, co czeka uczestników kolejnej odsłony Energa Sailing, największego w Polsce programu edukacji żeglarskiej prowadzonego przez Grupę Energa i Polski Związek Żeglarski. Tegoroczna edycja poszerzona została o dwa kolejne miasta, pilotażowy program szkolenia w windsurfingu oraz dodatkowe szkolenie nauczycieli. Nabór do programu będzie prowadzony na stronie internetowej Energa Sailing i potrwa do 22 lutego.

W Dolinie Soły i Skawy - zatrzymaj się tutaj na dłużej

W Dolinie Soły i Skawy

Soła i Skawa: chciałoby się rzec dwie niepozorne rzeki, ale czy na pewno? W dolinach tych rzek leżą Wadowice – rodzinne miasto Karola Wojtyły i Oświęcim – pamiątka ofiar KL Auschwitz Birkenau. Ale żyją i mieszkają tu również zwykli, mili ludzie, którzy nie zapominając o historii tych ziem, kochają to co ich otacza z całym pięknem i surowością podgórskiej przyrody. A przyroda jest tu piękna: skupiska drzew przeplatają się z nurtami wodnymi, krzyk ptaków (możemy tu spotkać pod 300 ich gatunków – więcej niż w niejednym rezerwacie) nie narusza ciszy i nostalgii pól uprawnych, zaś otwarte wody stawów hodowlanych przywodzą na myśl Krainę Wielkich Jezior Mazurskich.

Wakacje nad Balatonem

Wakacje nad Balatonem

Lubisz słoneczną pogodę i ciepłą wodę do kąpieli? Piaszczyste plaże? A może żeglujesz, wędkujesz lub jesteś fanem dwóch kółek i zamiast całego dnia plażowania wybrałabyś/-łabyś się na wycieczkę rowerową? Masz małe dzieci, które jeszcze nie potrafią pływać i chciałbyś móc puścić je same bez obawy, że głęboka woda lub wysoka morska fala je wciągnie? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, poznaj świetny dla siebie kierunek na wakacje: Węgry, Balaton. Dodatkowo, jeśli jesteś mieszkańcem południowych części Polski dotrzesz nad Balaton w o połowę krótszym czasie niż nad polskie morze.

Z żeglarstwem do najmłodszych – spotkania Energa Sailing w szkołach

Z żeglarstwem do najmłodszych

Grupa Energa wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim rozpoczyna cykl spotkań z dziećmi, których głównym celem jest promowanie żeglarstwa jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Uczniowie będą mieli okazję obejrzeć z bliska przeznaczony dla najmłodszych sprzęt żeglarski, poznać różne typy jachtów, konkurencje olimpijskie i sylwetki sławnych żeglarzy – medalistów. Zajęcia odbywające się w ramach programu Energa Sailing dodatkowo uatrakcyjnią prezentacje multimedialne i quizy z nagrodami.

Zator – poznaj stolicę dawnego Księstwa Zatorskiego i jej okolice

Ratusz w miejscowości Zator

Maleńkie miasteczko Zator: na nieco ponad 11 km2 mieszka niewiele ponad 3,5 tys. mieszkańców. Urokliwy ryneczek w samym centrum przyciąga estetyką, a wzrok błądzi po drewnianych stoiskach posadzonych wokół placyku, które swój podwoje otwierają w odbywające się rok rocznie Zatorskie Dni Karpia. Można tu dotrzeć z czterech stron: kwadratowy kształt rynku dodaje całości harmonii, a objeżdżając go samochodem (wokół placyku krzyżują się drogi nr 28 i 44) należy zwracać uwagę na organizację ruchu, gdyż skwer nie został wykorzystano jako punkt wyjścia do ronda.

Żeglowanie w szkolnej ławce

Żeglowanie w szkolnej ławce

Ponad 4 tysiące dzieci z 42 szkół podstawowych w Olsztynie, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku i Gdyni, wzięło udział w spotkaniach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej kończących tegoroczną edycję programu Energa Sailing. Dzięki wspólnym działaniom Grupy Energa oraz Polskiego Związku Żeglarskiego uczniowie, pod okiem profesjonalnych instruktorów mogli poznać niezwykły świat „życia pod żaglami”, by już w przyszłości spróbować swoich sił na wodzie. Projekt Grupy Energa realizowany jest w ramach programu Energa Sport

Znajdź nas na Facebooku