najciekawsze miejsca, plany podróży, tanie bilety lotnicze

Podróże last-minute na sylwestra

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Podróże last-minute na sylwestra

Wszystkich zaskoczył grudzień, a pomysłów na sylwestra nadal brak? Nie ma czym się przejmować, jeszcze nie jest za późno na zrobienie planów i przywitanie Nowego Roku w wyjątkowym miejscu. By ułatwić podjęcie decyzji na ostatnią chwilę, internetowe biuro podróży Tripsta.pl przygotowało kilka propozycji miast, w których na pewno nie można się nudzić 31 grudnia.

{module [640]}

Trzy dni obchodów – Edynburg, Szkocja

Coroczne uroczystości w Edynburgu trwają trzy dni. Zaczynają się 30 grudnia procesją z pochodniami przez miasto, która zakończona jest pokazem sztucznych ogni. Sylwester to przede wszystkim imprezy uliczne i koncerty na świeżym powietrzu. Jedno z wydarzeń, w którym można wziąć udział, to Kelidh (tradycyjne, celtyckie przyjęcie). O północy 4,5 tony fajerwerków ozdobi niebo nad edynburdzkim zamkiem, a ulice zapełnią się biesiadnikami śpiewającymi „Auld Lange Syne”. Pierwszy dzień Nowego Roku przynosi ze sobą wyścigi psów zaprzęgowych w Holyrood Park, a odważni mogą wskoczyć do lodowatej wody rzeki Forth, co jest podsumowaniem Loony Dook (imprezy charytatywnej).

Imprezowanie przez trzy dni brzmi kusząco? Ceny lotów do Edynburga zaczynają się już od 930 zł.

Pełen elegancji – Wiedeń, Austria

Wiedeń słynie z imprezy New Year’s Eve Grand Ball organizowanej w Hofburg Palace, ale oferuje także inne atrakcje niewymagające nienagannego stylu. Tradycyjne jarmarki świąteczne zmieniają się w kiermasze noworoczne, a setki tysięcy imprezowiczów zbierają się na Silvesterpfad (ścieżce sylwestrowej), rozgrzewając się grzanym winem. Wydarzenie zaczyna się o godzinie drugiej po południu i kończy się po północy fajerwerkami nad Wiener Prater. W Nowy Rok tłumy gromadzą się przed urzędem miasta, by obejrzeć noworoczny koncert wiedeńskiej filharmonii, odbywający się na wielkiej scenie.

By spróbować najlepszego grzańca wybierz Wiedeń. Na zakup biletu wystarczy 560 zł.

Sylwester Wikingów – Rugen, Niemcy

Z tej wyspy na Morzu Bałtyckim wywodzi się legendarne “Beach Chair New Year’s Eve”, wydarzenie, podczas którego mieszkańcy zasiadają na plaży i oglądają pokaz fajerwerków rozciągający się wzdłuż wybrzeża i nad molo. Tym razem sylwestrowe motto to „Celebruj jak wiking”, więc w Rugen znajdą się ogniska, średniowieczne sklepy, budki dla artystów, rustykalne restauracje, pokazy walk, a nawet statki wikingów. Fani przepychu i ozdób również znajdą swoje miejsce w Rugen. W resorcie Seebrucke Ostseebad organizowana będzie impreza w stylu lat 20.

Jak dołączyć do Wikingów? Lot do Hamburga jest dobrym początkiem – ceny zaczynają się od 660 zł.

Wielkie imprezy uliczne – Barcelona, Hiszpania

Barcelona jest imprezową stolicą Hiszpanii, która to, co najlepsze, zostawia na ostatni dzień roku. Śpiewając, popijając szampana, a przede wszystkim odliczając godziny do północy, tłumy ludzi zjawiają się na wielkich imprezach ulicznych na Plaza Catalunya, Las Ramblas i Plaza Real. Praktycznie wszystkie okoliczne restauracje, bary i kluby nocne organizują specjalne przyjęcia sylwestrowe. O północy niebo zostaje rozświetlone fajerwerkami, szczególnie efektowne są te nad plażą Barceloneta. Spędzenie sylwestra na jednej z ulicznych imprez w Barcelonie to idealne rozwiązanie na wyjazd last-minute. Nie trzeba bowiem dokonywać wcześniejszego zakupu biletów na przyjęcie.

Sylwester w Barcelonie brzmi ciekawie? Nawet w ofercie last-minute ceny lotów są rozsądne – zaczynają się od 650 zł.*

* Uwaga: Wspomniane ceny są oparte na wyszukiwanych lotach 3.12.2015 na tripsta.pl dla różnych okresów podróży między datami: 26.12.2015-5.01.2016

{module [642]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: podróże zima Sylwester

Znajdź nas na Facebooku