atrakcje turystyczne - województwo pomorskie

Dlaczego TuWypoczniesz.pl

Booking.com

Dolina Charlotty

Czyżykowska Iwona - .
4.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.83 (3 głosy)
Dolina Charlotty

Na trasie pomiędzy Słupskiem a Ustką, około 10 km od morza znajduje się magiczne miejsce, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzieci poznają niesamowity świat bajek i zwierząt, zaś dorośli będą mieli okazję do przypomnienia sobie, czym jest radość obcowania z naturą oraz zapoznać się z dalekowschodnimi tradycjami.

Dolina Charlotty, bo o niej mowa to kompleks łączący w sobie hotel, spa i centrum rekreacyjno - rozrywkowe. O ile wizyta w hotelowym spa będzie atrakcją dla dorosłych, to już kilkaset metrów dalej znajduje się prawdziwy raj dla maluchów. Wchodząc do lasu przekraczamy magiczną granicę do świata baśni… Dosłownie kilka kroków od parkingu znajduje się brama do mini zoo z wydzielonymi tematycznymi zagrodami. W pierwszej kolejności wchodzimy do baśniowej zagrody, gdzie znajdują się chatki postaci, jakie znamy z baśni Andersena, czy też braci Grimm. A więc spotkamy tu Kota w butach, Jasia i Małgosię, rybaka co złowił złotą rybkę oraz Królewnę Śnieżkę z krasnalami. W każdej z zagród mieszkają inne zwierzęta: gołębie, gęsi, papugi, żółwie, nutrie… Dodatkową atrakcja dla maluchów będzie możliwość wysłuchania bajek, które są puszczane z głośnika przy każdej z chatek oraz możliwość wzięcia udziału w zajęciach animowanych przez hostessy.

    • Dolina
      Charlotty

Czy wiesz, że...

Gdy opuścimy świat bajek stajemy oko w oko z królem puszczy, czyli żubrem. Te majestatyczne zwierzęta mają całą zagrodę tylko dla siebie i można je obserwować ze specjalnej wieży widokowej. W zoo są również ptaki drapieżne, takie jak puchacze, puszczyki czy orły. Dla miłośników bardziej egzotycznych okazów niesamowitym przeżyciem będzie rejs pomiędzy wysepkami, na których mieszkają lemury. Nieco dalej mieszkają również antylopy, jelenie oraz dziki.

Po wyjściu z zoo możemy odwiedzić stadninę koni. Maluszki mogą przejechać się tu na kucykach pod okiem instruktorów, a bardziej wprawieni jeźdźcy wybrać na wycieczkę nad morze.

W sezonie często organizowane są tu imprezy cykliczne oraz wystawy. Atrakcją, która zaciekawi zarówno rodziców jak i młodych podróżników jest wioska mongolska. Pomiędzy zoo a stadniną rozstawiane są prawdziwe mongolskie juty, dzięki czemu można zobaczyć jak wygląda życie na bezkresnych mongolskich stepach. Mieszkańcy wioski kilka razy w ciągu dnia organizują koncerty pozwalające na zapoznanie się z tamtejszą kulturą. Prawdziwą gratką jest też możliwość spróbowania tamtejszych potraw. W sezonie letnim otwarty jest również park linowy.

Dolina Charlotty to również doskonałe miejsce na niedzielne spacery – bliskość lasu i jeziora obfitującego w różne gatunki ryb pozwala na zaczerpnięcie głębokiego oddechu i odpoczęcie od wielkomiejskiego zgiełku.

Tags: poza miastem

Znajdź nas na Facebooku