atrakcje turystyczne - województwo wielkopolskie

Dlaczego TuWypoczniesz.pl

Booking.com

Enea Tri Tour Challenge Swim, próba generalna przed poznańskim świętem triathlonu

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Poznańskie święto triathlonu

Już 28 czerwca rusza kolejna runda z cyklu Road to Enea Challenge Poznań, w którym uczestnicy mają okazję przygotować się do lipcowych zawodów nad Maltą. W trakcie Enea Tri Tour Challenge Swim, triathloniści będą musieli pokonać dystans 3800 metrów w Jeziorze Maltańskim.

Zawody to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i kondycji. Trasa Enea Tri Tour Challenge Swim będzie bowiem taka sama, jak podczas właściwego triathlonu. Dwie pętle po 1900 metrów każda, to wyzwanie dla wszystkich tych, którzy zamierzają startować w lipcu.

{module [640]}

- Dla wielu triathlonistów etap pływacki to najtrudniejszy element całej rywalizacji, dlatego zbliżająca się impreza jest bardzo dobrym testem formy w warunkach startowych przed Enea Challenge Poznań – mówi Grzegorz Kinelski, wiceprezes Enei. – Mając w pamięci wcześniejsze imprezy z cyklu Road to Enea Challenge Poznań, jestem przekonany, że podczas maratonu pływackiego będzie dominować pozytywna, sportowa atmosfera. Cieszę się, że również tego rodzaju energię możemy dostarczać wszystkim sportowcom i ich rodzinom – dodaje.

W rywalizacji może wziąć udział każda osoba pełnoletnia, która chciałaby sprawdzić się w zawodach pływackich w Jeziorze Maltańskim. – Mamy tylko 100 miejsc, z czego część jest już zajęta, zachęcamy do zapisów - mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i organizator Enea Tri Tour Challenge Swim. – Nie dziwi nas duże zainteresowanie zawodami, ponieważ dla większości zawodników to ostatni test trasy pływackiej przed lipcowym triathlonem – dodaje.

Zbliżający się Enea Tri Tour Challenge Swim to ostatni, czwarty, etap rywalizacji o Puchar Firmy Karlik w Multisporcie. Aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej należy ukończyć trzy imprezy tego cyklu. – Naprawdę szkoda, że kończymy walkę o Puchar Firmy Karlik. Każde zawody to było coś wyjątkowego – od typowej imprezy biegowej, przed crossduathlon i aquathlon, na zbliżającym się maratonie pływackim kończąc. Dzięki takiej rywalizacji każdy z startujących zawodników miał szansę sprawdzić w jakiej jest obecnie triathlonowej formie – mówi Rafał Król, dyrektor zarządzający Firmy Karlik – Autoryzowanego Dealera Volvo.

    • Enea

Czy wiesz, że...

15 tysięcy zawodników, ponad 50 tysięcy kibiców, setki kilometrów w wodzie, na rowerze i biegiem to zapowiedź sezonu 2015, czyli 9 imprez triathlonowych w ramach cyklu Enea Tri Tour. To także Mistrzostwa Polski, których poszczególne konkurencje rozgrywane będą w ramach imprez cyklu oraz ogłoszenie Mistrzostw Europy ETU na dystansie długim w 2016 r. Jednak triathlon to przede wszystkim sport gdzie obok zawodowców ramię w ramię startują amatorzy, którzy pokonując siebie i swoje słabości udowadniają, że treningi i starty w triathlonie zmieniły pozytywnie ich życie.

Zbliżający się Enea Challenge Poznań triathlon to wydarzenie sportowe, jakiego w mieście jeszcze nie było. Sportowy weekend rozpocznie się już w piątek, 24 lipca, od triathlonu dzieci, koncertu Raya Wilsona oraz efektownego pokazu sztucznych ogni. Natomiast dwa kolejne dni (25-26.07) to już sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, podczas której łącznie wystartuje 4500 zawodników. Wśród uczestników nie zabraknie gwiazd światowego formatu (m.in. Chris McCormack, Casey Munro) i najlepszych polskich zawodników (m.in. Ewa Bugdoł, Agnieszka Jerzyk, Kacper Adam, Bogumił Głuszkowski).

Więcej informacji na temat Enea Tri Tour Challenge Swim oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie http://endusport.pl/dzial/13/172/realizacje/info/enea_tri_tour_challenge_swim

Więcej informacji o Enea Challenge Poznań można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/

{module [651]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: atrakcje Poznań triathlon Wielkopolska

Znajdź nas na Facebooku