najciekawsze miejsca, plany podróży, tanie bilety lotnicze

Dlaczego TuWypoczniesz.pl

Booking.com

Linie Emirates otwierają połączenie do Bamako w Mali

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Linie Emirates otwierają połączenie do Bamako w Mali

25 października br. do globalnej siatki połączeń linii Emirates dołączy Bamako, stolica i największe miasto Mali.

Liczące 2,3 mln mieszkańców Bamako to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast na świecie, położone w południowo-zachodniej części Mali nad rzeką Niger. Będzie to 28. kierunek Emirates w Afryce (szósty w Zachodniej Afryce). Otwarcie tego połączenia przyczyni się do poprawy komunikacji regionu ze światem za pośrednictwem globalnej siatki przewoźnika składającej się z ponad 140 miast na sześciu kontynentach.

{module [640]}

Loty Emirates z Bamako powiązane będą z już funkcjonującym połączeniem do Dakaru w Senegalu, które realizowane jest cztery razy w tygodniu. Obsługiwane jest ono przez Airbusa A340-300, który oferuje 12 luksusowych miejsc w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes i 213 komfortowych siedzeń w klasie ekonomicznej.

Obecnie nie ma bezpośredniego połączenia między Dubajem i Bamako. Gospodarka Mali się rozwija, a kraj ma ogromny potencjał turystyczny i spodziewamy się, że połączenie Bamako z trasą do Dakaru znacząco zwiększy ruch turystyczny i biznesowy do Mali – powiedział Adil Al Ghaith, Emirates Senior Vice President, Commercial Operations, Northern and Western Africa.

Dla przykładu linie Emirates zapewnią teraz połączenie z Bamako do 24 miast na Dalekim Wschodzie i w regionie Australazji oraz 16 na Bliskim Wschodzie z jedną dogodną przesiadką w naszym nowoczesnym porcie lotniczym w Dubaju. Dzięki temu zmniejszy się czas podróży z Mali, a zwiększy się jej komfort – dodał Adil Al Ghaith.

Mali należy do największych producentów złota w Afryce, na terytorium kraju znajdują się także cztery obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO: słynne miasto Timbuktu, stare miasto w Dżenne, grobowiec Askii i uskok Bandiagara.

Klienci Emirates z Mali mogą spodziewać się słynnej na całym świecie obsługi wielonarodowego personelu pokładowego na każdej trasie, posiłków przyrządzanych przez najlepszych szefów kuchni oraz rozrywki zapewnionej przez wielokrotnie nagradzany system ice, który oferuje setki kanałów z najnowszymi filmami, muzyką, audiobookami i grami. Pasażerom linii Emirates przysługują ponadto wysokie limity bagażu – do 50 kg w klasie pierwszej, 40 kg w klasie biznes i 30 kg w klasie ekonomicznej.

Oprócz połączeń pasażerskich Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates, będzie przewozić na trasie każdorazowo 13 ton towarów, co przyczyni się do rozwoju malijskiego eksportu produktów, takich jak olej roślinny z nasion, artykuły skórzane, świeże owoce czy półprzewodniki, oraz importu tkanin, części i komponentów do maszyn, produktów farmaceutycznych oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Loty do Bamako będą odbywać się we wtorki, środy, piątki i soboty. Rozpoczynać się będą o 7:20 z lądowaniem w Bamako o 13:10. Następnie samolot startować będzie z Bamako o 14:40 z międzylądowaniem w Dakarze o 16:30. Lot powrotny z Dakaru zaplanowano na 18:00 z lądowaniem w Dubaju o 7:30 następnego dnia.

{module [651]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: podróże za granicą linie lotnicze Emirates Mali

Znajdź nas na Facebooku