najciekawsze miejsca, plany podróży, tanie bilety lotnicze

Linie Emirates rozszerzą siatkę połączeń w Chinach

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Linie Emirates rozszerzą siatkę połączeń w Chinach

Linie Emirates zapowiedziały rozszerzenie swojej siatki połączeń na obszarze Chin kontynentalnych. 3 maja 2016 roku przewoźnik uruchomi cztery loty tygodniowo do Yinchuan (INC) i Zhengzhou (CGO), które obsługiwane będą przez samolot Boeing 777-200LR. Połączenia rozszerzą dostęp do dwóch dynamicznie rozwijających się miast w Chinach i zwiększą ofertę przewoźnika w części kontynentalnej kraju do pięciu miast, wśród których znajduje się Pekin, Szanghaj i Kanton.

{module [640]}

Yinchuan, stolica regionu Ningxia, położona jest na zachód od rzeki Huang He i na wschód od gór Helan Shan. Ze względu na liczną społeczność muzułmańską miasto służy jako punkt łączący Chiny z krajami arabskimi i stanowi doskonały ośrodek współpracy gospodarczo-handlowej i wymiany kulturalnej między Chinami a Bliskim Wschodem.

Zhengzhou, stolica prowincji Henan i ważny węzeł komunikacyjny Chin Centralnych, to ośrodek edukacyjny, technologiczny i gospodarczy kraju. Dzięki swojej strategicznej lokalizacji Zhengzhou, drugie pod względem wielkości miasto Chin Centralnych, stało się jednym z największych ośrodków gospodarczych w kraju.

- Dzięki nowym strategicznym połączeniom będziemy mogli wspierać rozwój stosunków handlowych Chin z resztą świata, w szczególności ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i innymi krajami arabskimi. Wierzymy, że nowe, międzynarodowe loty Emirates pomogą stworzyć takie możliwości w chińskiej branży turystycznej i handlowej, które w innym przypadku by nie powstały – powiedział Jego Wysokość Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Czy wiesz, że...

Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

- Nasza siatka połączeń obejmuje m.in. Afrykę, Europę i Bliski Wschód, dzięki czemu Emirates z łatwością łączą ludzi i biznes. Z satysfakcją będziemy nadal rozwijać połączenia lotnicze z Chinami w sposób korzystny dla obu stron – dodał Jego Wysokość Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Nowe loty Emirates połączą Yinchuan i Zhengzhou z wieloma nowymi kierunkami przez dogodny punkt przesiadkowy w Dubaju. Pomogą dzięki temu zwiększyć obroty handlowe i ruch turystyczny w rozwijającej się środkowo-zachodniej części Chin, w której znajdują się te miasta.

Loty nr EK326 Emirates do Yinchuan i Zhengzhou z Dubaju zaplanowano na wtorki, środy, piątki i soboty na godzinę 2:45 z lądowaniem w porcie lotniczym Yinchuan Hedong International o 13:35. Następnie, o 15:20, samolot startować będzie z Yinchuan, a o 17:00 lądować na lotnisku Zhengzhou Xinzheng International. Lot powrotny nr EK327 z Zhengzhou wyznaczono na 21:10 z lądowaniem w Yinchuan o 22:55. Następnego dnia samolot wystartuje z Yinchuan 40 minut po północy, lądując w Dubaju o 4:30*.

Godziny lotów wyznaczono w taki sposób, aby umożliwić dogodne połączenia do wielu miejscowości na Bliskim Wschodzie, w Europie i Afryce.

Połączenia będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-200LR, który będzie mógł przewieźć 266 pasażerów na pokładzie i 14 ton cargo w luku bagażowym.

Wśród popularnych towarów przewożonych na tych trasach najprawdopodobniej znajdą się artykuły elektroniczne, np. telefony komórkowe z Zhengzhou, oraz produkty rolne, takie jak jagody goji czy kaszmir z Yinchuan.

Pasażerowie podróżujący Boeingiem 777-200LR będą mogli skorzystać z oferty wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice, która obejmuje 2 tysiące kanałów z rozrywką na żądanie, w tym filmy i muzykę, m.in. w języku mandaryńskim.

Loty Emirates z i do Chin są dostosowane do potrzeb rynku chińskiego – personel pokładowy mówi po mandaryńsku, a w menu znajdują się popularne potrawy kuchni chińskiej. Podobnie jak na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom podróżującym do Yinchuan i Zhengzhou będą przysługiwać wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

* Godziny lotów podano według rozkładu letniego.

{module [646]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: podróże za granicą linie lotnicze Emirates Chiny

Znajdź nas na Facebooku