najciekawsze artykuły o turystyce w sieci

Odliczamy czas do wakacji

TuWypoczniesz.pl.

Odliczamy czas do wakacji

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę! Wakacje i upragniony letni urlop coraz bliżej. Groupon przygotował dla wszystkich urlopowiczów specjalną zakładkę: „100 dni do wakacji”, która nie tylko przypomina, ile czasu zostało do wakacji, ale została również podzielona na kategorie, które ułatwiają organizację i przygotowania do wyjazdu.

Lot w towarzystwie Ronaldo, Benzemy i Rodrigueza?

TuWypoczniesz.pl.

Lot w towarzystwie Ronaldo, Benzemy i Rodrigueza?

Największy klub piłkarski i największe linie lotnicze świata połączyły siły. Emirates zaprezentowały gigantyczną kalkomanię przedstawiającą zawodników Realu Madryt, która umieszczona została na kadłubie jednego z Airbusów A380 przewoźnika.

Jadąc na narty, nie zapomnij o polisie

TuWypoczniesz.pl.

Wielbiciele sportów zimowych powinni nie tylko zadbać o swoje bezpieczeństwo, lecz także wykupić polisę na wypadek szkód wyrządzonych innym użytkownikom stoku. Dobrze też ubezpieczyć swój sprzęt, często bardzo wartościowy.

Prezenty gwiazdkowe – zwyczaje zakupowe Polaków

TuWypoczniesz.pl.

Groupon Local Stars – najlepsi z najlepszych

Jakiego rodzaju upominki sprawiają nam największą radość? Ile osób zamierzamy w tym roku obdarować? Jakie kwoty planujemy przeznaczyć na świąteczne prezenty? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli klienci Groupon w Polsce. Badanie* dotyczące prezentów świątecznych zostało przeprowadzone także w 7 innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Holandii i Belgii.

Najlepszy prezent na święta to…wspomnienia!

TuWypoczniesz.pl.

Najlepszy prezent na święta to…wspomnienia!

Święta są bezapelacyjnie najpiękniejszym okresem w roku. Spotkania z bliskimi, pełne ciepłych emocji, śmiechu i relaksu – oto, do czego tęsknimy przez cały rok. By dopełnić tą wyjątkową atmosferę, warto przygotować dla najbliższych upominki jedyne w swoim rodzaju. Unikatowe prezenty, w których uwiecznione zostaną Wasze najpiękniejsze, wspólne wspomnienia.

Arytmie u sportowców

TuWypoczniesz.pl.

Arytmie u sportowców

Sportowcy uważani są powszechnie za najzdrowszą grupę społeczną. Mało kto bierze pod uwagę fakt, że systematyczna praca nad kondycją fizyczną skutkuje nie tylko zgrabną sylwetką i większą energią do życia, ale także zmianami wydolności serca. Osoby regularnie uprawiające sporty powinny równie regularnie odbywać wizyty u kardiologa. Badania populacyjne podają zgodnie, że sportowcy są bardziej narażeni na wystąpienie migotania przedsionków.

Arytmie u sportowców często budzą niepokój - niektóre są niegroźne i bezobjawowe, natomiast inne mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia. O ile bradykardia jest u sportowców powszechna i właściwie normalna, o tyle zaawansowane bloki serca są już znaczącą patologią. Bradykardia zatokowa bardzo rzadko stanowi źródło niepokoju. Pozostałe arytmie, jak częstoskurcze nadkomorowe, wspomniane bloki serca czy migotanie przedsionków, mogą stanowić realne zagrożenie i powinny być jak najwcześniej zdiagnozowane i właściwie leczone.

Znajdź nas na Facebooku