najciekawsze miejsca, plany podróży, tanie bilety lotnicze

Najciekawsze filmowe kierunki podróży

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Podróże last-Najciekawsze filmowe kierunki podróżyminute na sylwestra

Tegoroczne nominacje do Oscarów mogą zainspirować do wielu wspaniałych podróży. Zarówno bezkresne, dzikie pejzaże ze Zjawy, jak i malownicze uliczki w Dziewczynie z portretu sprawią, że każdy amator wycieczek poczuje chęć spakowania walizki i odwiedzenia choć jednego z tych niezwykłych zakątków. Z tego powodu internetowe biuro podróży Tripsta.pl przygotowało kilka propozycji wyjazdów inspirowanych najlepszymi filmami roku.

{module [640]}

Most szpiegów: Wrocław, Polska

Wśród nominowanych filmów znalazł się Most szpiegów Stevena Spielberga, do którego zdjęcia kręcone były między innymi we Wrocławiu. Co ważne, 2016 będzie wyjątkowym rokiem na odwiedzenie tego miasta. Wrocław, tegoroczna Europejska Stolica Kultury, zaoferuje bowiem cały szereg niepowtarzalnych atrakcji. Od koncertu jednego z największych kompozytorów muzyki filmowej Ennio Morricone, który odbędzie się już w przyszłym tygodniu, po cykl wydarzeń oraz projektów kulturalnych w kolejnych dniach i miesiącach. Warte uwagi są z pewnością cykliczne spotkania muzyczne „1000 lat muzyki we Wrocławiu”, odbywające się w najpiękniejszych zabytkowych budynkach miasta – m. in. w Starym Ratuszu czy Oratorium Marianum. Odwiedzający nie mogą zapomnieć również o licznych wystawach poświęconych sztuce i architekturze ani o najbardziej rozpoznawalnym cyklu spotkań filmowych w Polsce.

Ceny lotów z Warszawy rozpoczynają się od 272 zł*, także w ofercie last minute.

Marsjanin: Wadi Rum, Jordania

Wadi Rum, znana również jako Dolina Księżycowa, była tłem filmowym dla licznych superprodukcji, których akcja toczy się w pozaziemskiej scenerii. Jedną z nich jest Marsjanin nominowany w tym roku do Oscarów w aż siedmiu kategoriach. Na niespotykany pejzaż doliny składają się czerwone piaszczyste wydmy oraz skalne pomosty z piaskowca i granitu. Wyprawa do Wadi Rum będzie niepowtarzalną okazją, aby przenieść się do zupełnie innego świata, który zaoferuje wiele wyjątkowych atrakcji, takich jak zwiedzanie pustynnych okolic i starożytnych nabatejskich świątyń czy odkrywanie beduińskiej kultury podczas biwaków pod gołym niebem i wycieczek karawanami. Wadi Rum będzie również świetnym miejscem na wyprawę wspinaczkową, ponieważ dolina oferuje wzniesienia o wysokości ponad 1750 m oraz jedyne w swoim rodzaju widoki.

Ceny lotów do Aqaby w Jordanii – idealnego punktu wypadowego do zwiedzania pustynnych terenów Wadi Rum – zaczynają się od 1160 PLN*.

Zjawa: Kananaskis Country, Alberta, Kanada

Spektakularne zdjęcia w Zjawie już od pierwszego ujęcia zapierają dech w piersiach. Przede wszystkim dzięki niezwykłym sceneriom, w których toczy się akcja filmu. Kananaskis Country zachwyca czystym pięknem natury – surowym profilem górskich szczytów, dzikimi rezerwatami przyrody i malowniczymi rozlewiskami rzek. Kananaskis Country to system parków i rezerwatów położonych u podnóża Gór Skalistych. Region będzie idealnym celem podróży dla wszystkich poszukujących niezwykłej przygody i mocnych wrażeń, dzięki bogatej ofercie całorocznych atrakcji. Od wspinaczki, kolarstwa górskiego i raftingu latem, po szereg zimowych rozrywek, takich jak biegi narciarskie, wyprawy psimi zaprzęgami czy bogactwo sportów zimowych w najlepszych kurortach narciarskich na świecie.

Ceny lotów z Warszawy do Calgary w Kanadzie (80 km od systemu parkowego Kananaskis Country) zaczynają się od 2963 PLN*

Dziewczyna z portretu: Kopenhaga, Dania

Wizyta w Kopenhadze będzie świetną okazją, aby przenieść się do malowniczego świata przedstawionego w filmie Dziewczyna z portretu. Bogactwo zabytkowej architektury oraz światowej klasy muzea stoją tutaj tuż obok nowoczesnych galerii designu, gwarnych pubów i najwyższej klasy restauracji. Co ciekawe, Kopenhaga jest uważana za jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska stolic na świecie. Miasto nieustannie inwestuje w nowoczesne rozwiązania proekologiczne - oferuje m.in. bezpłatne wypożyczanie rowerów i ponad 350 kilometrów ścieżek rowerowych. To właśnie rower jest jednym z najczęściej stosowanych środków transportu wśród mieszkańców Kopenhagi. Będzie również doskonałym sposobem na poznanie miasta i odkrycie jego uroków.

Oddalona o trwający jedynie 1,5 godziny lot, Kopenhaga jest idealnym miejscem na spontaniczny weekendowy wypad. Szczególnie, gdy ceny lotów rozpoczynają się już od 561 PLN*.

*Uwaga: Uwzględnione ceny oparte są na wynikach wyszukiwania lotów na stronie Tripsta.pl z 16.02.2016 na podróże w różnych terminach w okresie pomiędzy 22.02.2016-22.03.2016.

{module [642]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: podróże Kanada Wrocław Jordania

Znajdź nas na Facebooku