najciekawsze miejsca, plany podróży, tanie bilety lotnicze

Trendy wakacyjne 2016

TuWypoczniesz.pl.
3.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.17 (3 głosy)
Trendy wakacyjne 2016

Gdzie Polacy najchętniej pojadą na wakacje w 2016 roku? Gdzie zapłacą najmniej za tygodniowe wakacje? Z zestawienia dotychczasowych rezerwacji NOVASOL wynika, że prym wiodą Chorwacja, Włochy, Szwecja, Dania, Hiszpania i Grecja. A taniej wypoczniemy w Skandynawii, szczególnie w drugiej połowie sierpnia.

Najwięcej rezerwacji przypada na 4-6 osobowe grupy, czyli jedną lub dwie rodziny albo grono przyjaciół. Najwięcej, bo 78% rezerwacji to domy z dwoma sypialniami, jedną łazienką, kuchnią, tarasem i własnym ogródkiem. 65% domów położonych jest bliżej niż 500 m do plaży, jeśli są to lokalizacje nadmorskie, dodatkowo 30% osób wybiera dom z własnym basenem. Średnia cena tygodniowego wynajmu od osoby to 514 zł. Średni metraż jaki przypada na osobę to 18 m² do tego trzeba doliczyć tarasy, balkony, własny ogród. Tego nie zaproponują nam hotele, gdzie średnia wielkość pokoju dwuosobowego w hotelu trzygwiazdkowym to 14 m², nie mówiąc o własnym ogródku, a cena pobytu jest najczęściej wyższa.

{module [640]}

Chorwacja, Włochy, Hiszpania i Grecja w ścisłej czołówce najczęściej wybieranych krajów nikogo nie zdziwią, natomiast obecność w tym zestawieniu Szwecji i Danii, może zaskakiwać. Polacy jednak wiedzą, co dobre i potrafią liczyć. Ci, którzy nie lubią tłumów na plażach, wolą relaks na łonie natury często kierują się na północ, nad Bałtyk, dodatkowy argument jest finansowy – w drugiej połowie sierpnia Skandynawowie kończą wakacje i ceny spadają o połowę, a i w szczycie sezonu są porównywalne do tych w Hiszpanii czy Grecji. I tak za tydzień od osoby w porównywalnym standardzie: dwie sypialnie, kuchnia, 1-2 łazienek, taras, ogród koło domu zapłacimy 454 zł (Dania), 464 zł (Szwecja), 504 zł (Hiszpania), 560 zł (Chorwacja), 580 zł (Grecja), 590 zł (Włochy).

W Danii najczęściej wybieraną destynacją jest Bornholm, wyspa na Morzu Bałtyckim tyle, że z klimatem śródziemnomorskim. Latem rosną tu figi, morele i malwy. Wyspa jest niewielka, jej obwód to ledwie 140 km.

W Danii wybierane są zwykle nieco większe domy, na 6-8 osób, zlokalizowane do 500 metrów od plaży. W Szwecji powodzeniem cieszy się Gotlandia, Olandia i Szwecja południowa. Najczęściej wybieramy urlop na wyspach, dla 4-6 osób. Warto pamiętać, że wiele z domów w Szwecji ma na wyposażeniu … własną łódkę.

    • Novasol

Czy wiesz, że...

NOVASOL to jeden z wiodących oferentów kompleksowo wyposażonych domów i apartamentów wakacyjnych do wynajęcia w Europie: 40.000 obiektów w 29 krajach od Skandynawii po Południe Europy. Firma działa na rynku od ponad 45 lat, w Polsce jest obecna od lat 90. Wywodzi się ze Skandynawii, ma główną siedzibę w Danii, należy do koncernu Wyndham Vacation Rentals®.

Chorwacja – od lat numer jeden indywidualnych wyjazdów Polaków. 1/3 domów zarezerwowanych w Chorwacji jest położona maksymalnie 100 m od plaży, a 30% domów ma baseny do dyspozycji swoich gości. Najczęściej wybierane regiony to Istria i Dalmacja.

We Włoszech najczęściej jedziemy do Toskanii (40% rezerwacji), Wenecji, Włoch południowych i na wyspy. Włoskie domy są obszerne, te w Toskanii to najczęściej tradycyjne, kamienne wille, często leżące na terenie winnicy, co oznacza własny „barek” na miejscu.

Grecja po momencie kryzysu z ubiegłego roku znowu wraca do łask, co widać po tegorocznych zamówieniach. W Grecji wybierane są najczęściej domy większe, dla 6-8 osób, z bliskim dostępem do morza, około 300 m do plaży.

{module [644]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: podróże za granicą wakacje Chorwacja Hiszpania Szwecja Włochy 2016 Skandynawia Dania

Znajdź nas na Facebooku