atrakcje turystyczne - województwo kujawsko-pomorskie

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy

TuWypoczniesz.pl - .
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy

Czego symbolem jest Gwiazda Betlejemska? Jak zrobić kalendarz adwentowy i lampiony malowane światłem? Jakie świąteczne zwyczaje znane są w Polsce, a jakie na drugim końcu świata? O tym, a także o wielu innych, ciekawych świątecznych tradycjach, będzie można dowiedzieć się, uczestnicząc w tegorocznej oprawie artystycznej Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach od 11 do 23 grudnia 2015 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

{module [640]}

Kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy przed nami. Już od 11 grudnia na wszystkich przybywających na Rynek Staromiejski w Toruniu czeka wiele atrakcji. Przygotowano szereg artystycznych i plastyczno-technicznych warsztatów, które przybliżą ich uczestnikom bogatą tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabraknie tworzenia stroików i kart świątecznych, a także smacznych ciasteczkowych choinek. Wszyscy chętni będą mogli ponadto spróbować przygotować własne oryginalne prezenty, którymi obdarują swoich najbliższych.

- Oprawę artystyczną Jarmarku Bożonarodzeniowego wzbogaci także pokaz kulinarny ze wspólnym pieczeniem pierników i zgłębianie tradycji kulinarnych z różnych krajów, które przygotowane zostały we współpracy z Muzeum Okręgowym w Toruniu. Nie zabraknie ponadto oryginalnych koncertów kolęd na saksofonie w wykonaniu Mariusza Hejnickiego — informuje Tomasz Kowalski, koordynator wydarzenia.

Czy wiesz, że...

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Niezwykle ciekawie zapowiada się konkurs na najdłuższy choinkowy łańcuch, przeznaczony nie tylko dzieci, ale także dla rodziców i dziadków. Z całą pewnością uczestnikom uda się pobić ubiegłoroczny rekord, a dzięki temu otrzymać słodkie świąteczne upominki.

Dla osób lubiących kreatywne warsztaty przygotowano zajęcia z tworzenia brokatowych gwiazd, świątecznych lampionów malowanych światłem i możliwość realizacji własnych pomysłów na oryginalne kalendarze adwentowe. Bombki wykonane z suszonych kwiatów, zużytych płyt CD, guzików czy z recyklingowanych materiałów, a także ręcznie robione filcowe renifery, pozwolą w wyjątkowy i nieprzeciętny sposób przystroić domy, nadając im magiczny, świąteczny charakter.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego są Targi Toruńskie. Oprawę artystyczną przedsięwzięcia przygotowali Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna. Program oprawy Jarmarku Bożonarodzeniowego jest dostępny do pobrania poniżej. {module [648]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: atrakcje toruń kujawsko-pomorskie święta wydarzenia

Znajdź nas na Facebooku