atrakcje turystyczne - województwo pomorskie

Mistrzowski debiut w Charzykowach

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Mistrzowski debiut w Charzykowach

Ponad 450 zawodników wzięło udział w debiutanckim Marbruk Triathlon Charzykowy, który był drugą odsłoną cyklu Enea Tri Tour. W samym sercu malowniczych Kaszub zawodnicy wystartowali na czterech dystansach, jednakże najważniejsza była rywalizacja w supersprincie, podczas której zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Polski. Tutaj bezkonkurencyjni okazali się Sylwester Kuster oraz Agnieszka Cieślak.

{module [640]}

Triathlon na dystansie supersprintu jest niezwykle efektowny przede wszystkim ze względu na dynamikę. W odróżnieniu od innych dystansów tutaj najważniejsza jest szybkość, a nie wytrzymałość. Dlatego w opinii wielu kibiców jest to najatrakcyjniejsza odmiana triathlonu. W mistrzowskiej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się Sylwester Kuster [00:40:48], który pokonał Dariusza Kowalskiego [00:40:54] oraz Tomasza Marcinera [00:40:56]. Natomiast wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Cieślak [00:46:17] i to ona przez najbliższy rok będzie nosiła tytuł Mistrzyni Polski. Podium uzupełniły Magdalena Mielnik [00:46:25] oraz Hanna Malpiak [00:46:45].

- Tegoroczne Mistrzostwa Polski w supersprincie stały na najwyższym światowym poziomie. Najszybsi polscy zawodnicy stworzyli wyśmienite widowisko dla kibiców, ponieważ kolejność na podium wahała się do ostatnich metrów – mówił Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour. – Na szczególne wyróżnienie zasługuje Sylwester Kuster, który to dwa tygodnie temu w wielkim stylu powrócił do triathlonu, zdobywając brązowy medal MP na „połówce” w Sierakowie, a teraz podczas Marbruk Triathlon Charzykowy zdobył Mistrzostwo Polski w supersprincie. Te wyniki pokazują, że jest naprawdę w doskonałej dyspozycji – dodał.

W sobotę rozstrzygnęła się również rywalizacja na pozostałych dystansach. W sprincie najlepsi okazali się Robert Stępniak [01:03:59] oraz Marta Zięba [01:17:46]. Wśród zawodników startujących na dystansie 56,5km (ostatni zaliczany do dystansów krótkich) zwyciężyli Norbert Giecewicz [02:03:50] oraz Magdalena Mieścicka [02:37:59]. Natomiast w rywalizacji osób, które szukały największych wrażeń (dystans 112,95km, czyli popularna „połówka”) równych nie mieli Leopold Kaftański [04:19:16] oraz Gabriela Czyż [05:35:35].

    • Enea

Czy wiesz, że...

15 tysięcy zawodników, ponad 50 tysięcy kibiców, setki kilometrów w wodzie, na rowerze i biegiem to zapowiedź sezonu 2015, czyli 9 imprez triathlonowych w ramach cyklu Enea Tri Tour. To także Mistrzostwa Polski, których poszczególne konkurencje rozgrywane będą w ramach imprez cyklu oraz ogłoszenie Mistrzostw Europy ETU na dystansie długim w 2016 r. Jednak triathlon to przede wszystkim sport gdzie obok zawodowców ramię w ramię startują amatorzy, którzy pokonując siebie i swoje słabości udowadniają, że treningi i starty w triathlonie zmieniły pozytywnie ich życie.

- Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Marbruk Triathlon Charzykowy to jedna z najlepszych debiutanckich imprez triathlonowych jakie przeprowadziliśmy. Ponad 450 osób, Mistrzostwa Polski oraz piękne kaszubskie trasy to elementy składowe tego sukcesu. Zawody idealnie wpasowują się w cały cykl Enea Tri Tour – mówił Wojciech Kruczyński. – Z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich pasjonatów i kibiców triathlonu w najbliższy weekend do Kołobrzegu, gdzie odbędzie się 3. runda Enea Tri Tour. Tym razem oprócz dystansów triathlonowych zawodnicy będą rywalizować w Mistrzostwach Polski w duathlonie. Jednak co najważniejsze, na dystansie olimpijskim wystartuje największa nadzieja polskiego triathlonu – Kacper Adam, więc to będzie dla każdego niepowtarzalna okazja do zmierzenia się z Mistrzem Polski – dodał.

Szczegółowe wyniki Marbruk Triathlon Charzykowy można znaleźć na stronie http://sts-timing.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=7

Informacje dotyczące Triathlonu Kołobrzeg, kolejnej rundy cyklu Enea Tri Tour, można znaleźć na stronie http://triathlonkolobrzeg.pl/

{module [646]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: atrakcje pomorskie Kaszuby triathlon

Znajdź nas na Facebooku