atrakcje turystyczne - województwo wielkopolskie

Michael Nyman na finał tegorocznego festiwalu Malta

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Michael Nyman na finał tegorocznego festiwalu Malta

Przez cały czerwiec Malta Festival Poznań dostarczał nam niezapomnianych wrażeń i emocji dzięki spektaklom, koncertom, filmom, eksperymentalnym działaniom artystyczno-społecznym. Na zakończenie wielkiego święta teatru i tańca zagra znakomity kompozytor filmowy Michael Nyman. Koncert odbędzie się w sobotę 27 czerwca o godz. 22.00 w scenerii Jeziora Maltańskiego. Enea – partner Festiwalu zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie.

{module [641]}

Miłośnikom muzyki filmowej Nyman’a nie trzeba przedstawiać. Artysta jest autorem ścieżki dźwiękowej do „Fortepianu” Jane Campion, wielokrotnie współpracował z Peterem Greenawayem. Ma na swoim koncie również muzykę do polskiego filmu Doroty Kędzierzawskiej „Jestem”.

Kompozytor był gościem Festiwalu Malta w 1995 roku. Spotkanie z nim będzie okazją nie tylko do wysłuchania na żywo filmowych utworów, ale również symboliczną podróżą w przeszłość, do początków Festiwalu w jego 25. urodziny.

Czy wiesz, że...

Michael Nyman wystąpi ze swoim zespołem. W programie koncertu premierowe w Polsce wykonanie War Work: 8 song with Film – programu poświęconego pamięci I wojny światowej oraz popularne utwory muzyki filmowej kompozytora. Koncert jest otwarty i bezpłatny.

Przez cały Festiwal Enea była obecna na Placu Wolności pod hasłem ENERGIA+ Malta. W Generatorze Malta proponowaliśmy mieszkańcom Poznania grę MEMO, rozdawaliśmy festiwalowe gadżety „t-shirty, które mówią”, przygotowywane na miejscu metodą sitodruku. Sobotni koncert to ostatnia szansa na zdobycie pamiątkowej koszulki.

Źródło: InfoWire.pl

{module [644]}

Tags: atrakcje Energa kultura

Znajdź nas na Facebooku