atrakcje turystyczne - województwo zachodniopomorskie

Klimatyczny triathlon w Kołobrzegu

TuWypoczniesz.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Klimatyczny triathlon w Kołobrzegu

Bardzo dobre opinie po zeszłorocznym debiucie sprawiły, że w ramach tegorocznego Triathlonu Kołobrzeg rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w duathlonie oraz Mistrzostwa Polski Weteranów na dystansie olimpijskim. W nadmorskim kurorcie wystąpią m.in. Kacper Adam, Paulina Kotfica, czy Martyna Chlebosz. Zapraszamy 21 czerwca na plażę w Kołobrzegu.

Impreza rozpocznie się od mocnego uderzenia. Pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy walczący o Mistrzostwo Polski w duathlonie. W wyścigu o tytuł mistrzowski pokonają 10 km trasy biegowej, 40 km etapu rowerowego i 5 km biegiem. Tuż po duathlonie swoją rywalizację rozpoczną triathloniści. Najpierw wystąpią zawodnicy startujący na dystansie sprinterskim (750 m/20 km/5 km), a chwilę po nich sportowcy na dystansie olimpijskim (1500 m/40 km/10 km). Święto triathlonu w Kołobrzegu zakończy rywalizacja o Mistrzostwo Polski Weteranów na dystansie olimpijskim, która corocznie przyciąga wielu pasjonatów triathlonu z całej Polski.

{module [640]}

Gwiazdy w Kołobrzegu

Największą gwiazdą Triathlonu Kołobrzeg bezsprzecznie jest Kacper Adam (Enea Tri Tour Team) – Mistrz Polski na dystansie 112,95 km oraz rekordzista z Bahrajnu na tym samym dystansie. Zawodnik podkreśla, że zbliżające się zawody idealnie wpasowują się w przygotowania do głównej imprezy sezonu, jaką będzie Enea Challenge Poznań.

– W tym sezonie stosuję prostą strategię. Przed dystansem 112,95 startuję na popularnej „ćwiartce” albo „olimpijce”. Takie wyścigi mają za zadanie doprowadzić mnie do jeszcze lepszej dyspozycji na nadchodzące zawody. Triathlon Kołobrzeg to będzie dynamiczny wyścig, z czego bardzo się cieszę, ponieważ chcę być szybki na krótszych dystansach – mówi Kacper Adam.

Mistrz Polski z Sierakowa nie będzie jedyną gwiazdą niedzielnych zawodów. Na dystansie olimpijskim szczególnie emocjonująco zapowiada się rywalizacja pań. O zwycięstwo powinny między sobą powalczyć Martyna Chlebosz (ubiegłoroczna zwyciężczyni cyklu Enea Tri Tour oraz piąta zawodniczka Mistrzostw Polski na dystansie 112,95) oraz Paulina Kotfica (18 miejsce podczas I Igrzysk Europejskich w Baku, ubiegłoroczna zwyciężczyni Triathlonu Kołobrzeg).

Klimatyczny Kołobrzeg

Impreza w Kołobrzegu to unikalny morski akcent w całym cyklu Enea Tri Tour. Rywalizacja na otwartym morzu to dodatkowa atrakcja dla kibiców, nie przeraża ona jednak triathlonistów.

– Pływanie w morzu jest nieco inne, bardziej wymagające, ale dające sporo frajdy. Przede wszystkim można złapać falę! – entuzjastycznie podsumowuje Kacper Adam. Mniej zaawansowani zawodnicy powinni pamiętać o kilku podstawowych zasadach. – Warto zrobić sobie krótką rozgrzewkę w morzu, aby wczuć się w nowe warunki i zapamiętać punkty nawigacyjne. Potem już tyko trzeba pilnować swojego rytmu i jak najszybciej wracać do strefy zmian – radzi Mistrz Polski z Sierakowa.

    • Enea

Czy wiesz, że...

15 tysięcy zawodników, ponad 50 tysięcy kibiców, setki kilometrów w wodzie, na rowerze i biegiem to zapowiedź sezonu 2015, czyli 9 imprez triathlonowych w ramach cyklu Enea Tri Tour. To także Mistrzostwa Polski, których poszczególne konkurencje rozgrywane będą w ramach imprez cyklu oraz ogłoszenie Mistrzostw Europy ETU na dystansie długim w 2016 r. Jednak triathlon to przede wszystkim sport gdzie obok zawodowców ramię w ramię startują amatorzy, którzy pokonując siebie i swoje słabości udowadniają, że treningi i starty w triathlonie zmieniły pozytywnie ich życie.

Triathlon Kołobrzeg to również ogrom atrakcji pozasportowych.

– Kiedy zawodnicy będą rywalizować o jak najlepsze czasy, ich rodziny, kibice, mieszkańcy Kołobrzegu i turyści będą mogli bawić się z nami w specjalnej strefie kibica ENERGIA+ Aktywne życie. Wszystko za sprawą m.in. zajęć z zumby, nauce taekwondo dla dzieci, czy specjalnej odmianie fitnessu połączonego ze sztukami walki – mówi Grzegorz Kinelski, wiceprezes ds. handlowych Enei. – Na kibiców w Kołobrzegu będzie czekać coś, czego jeszcze nie oglądaliśmy w całym cyklu Enea Tri Tour. W loterii, która będzie znajdować się w strefie ENERGIA+ Aktywne życie będzie do wygrania przelot balonem nad miastem. Przy odrobinie szczęścia będzie można więc obejrzeć zmagania triathlonistów i panoramę miasta z lotu ptaka. Zapraszamy – dodaje Kinelski.

Więcej informacji na temat Triathlonu Kołobrzeg można znaleźć na stronie: http://triathlonkolobrzeg.pl/

{module [651]}

Źródło: InfoWire.pl

Tags: atrakcje triathlon Kołobrzeg

Znajdź nas na Facebooku